Przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie- bilans Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

czwartek, 8.8.2019 08:58 1295 1

Dzięki wielomiesięcznej analizie zgłoszeń lokalnej społeczności naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa wiemy już, że spełnia ona swoje zadanie, a funkcjonariuszom pozwala szybko a przede wszystkim trafnie diagnozować oraz eliminować zagrożenia, co ma realnie wpływać na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu świdnickiego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ruszyła na terenie województwa dolnośląskiego 5 października 2016 roku. Od tego czasu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy weryfikują każde zgłoszenie na terenie powiatu świdnickiego.  

W okresie styczeń-lipiec 2019 r. podczas funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie KPP w Świdnicy odnotowano łącznie 1025 zgłoszeń dotyczących zagrożeń, gdzie w 447 przypadkach fakt zaistnienia zagrożenia został potwierdzony, w tym w 296 wyeliminowany. 

Najczęściej oznaczano kategorie to:

- przekraczania dozwolonej prędkości (477 zgłoszenia),

- nieprawidłowe parkowanie (213 zgłoszeń),

- spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach (138 zgłoszenia). 

Statystycznie w całej Polsce zagrożenie na mapie nanoszone jest co niespełna półtorej minuty. Średnio co 5 minut zgłaszane jest zagrożenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości, czy też nieprawidłowego parkowania. Daje to średnio na dobę 1054 zagrożenia wskazywane przez użytkowników działających w trosce o wspólne bezpieczeństwo. 

Czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa? Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie. Następnie dokonywana jest pełna analiza ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie miasta ale też całego powiatu świdnickiego.  

- Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia dokonywane poprzez KMZB nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji, w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112 - apelują mundurowi.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

niedziela, 11.08.2019 14:10
- spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach (138 zgłoszenia). Na tym przestępstwie to można się wykazać! Faktycznie zagrożenie dla tych co nie upijają się ,,w trupa", a chcieli by np. gdzieś zrobić grilla i wypić piwko. Porównanie: gdziekolwiek w De. przebywam latem , wszędzie ( w parkach , na skwerach , nad wodą , przed zabytkami na trawnikach w samym centrum) mieszkańcy bądż turyści siedzą sobie na trawnikach często przy grillu i piwku. Nikt im tej wolności i prawa do wypoczynku nie zabrania! W naszym wspaniałym kraju tylko alkoholicy niczym się nie przejmują i ..odpoczywają" wszędzie w centrum gasząc swoje pragnienie w nałogu! Ktokolwiek kogo nie stać na przesiadywanie po lokalach a chciałby tanio odpocząć w mieście , zostaje.... (o zgrozo!) przestępcom i oczywiście zapłaci odpowiednio . Taka mała refleksja na temat kultury spożywania i dobrych wzorców dla potomnych. Widok brudnego alkoholika śpiącego na ławce w centrum to norma.Spędzenie wolnego czasu ze znajomymi w plenerze miejskim - przestępstwem...