komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 21 stycznia 2021

Agnieszki, Jarosława

Jak wygląda obecnie praca szkół, przedszkoli, żłobków? Wzrasta liczba nauczycieli na L4

poniedziałek, 19.10.2020 10:42 , komentarze: 6 , odsłony: 5217
kategorie artykułu:

[ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY] Od poniedziałku 19 października wszystkie szkoły ponadpodstawowe przechodzą w tryb nauczania hybrydowego. Jak zatem przebiegać będzie ta nauka? Jak wygląda sytuacja w podstawówkach, przedszkolach i żłobkach? O to zapytaliśmy urzędy z terenu powiatu świdnickiego.

15 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe restrykcje w związku ze stale zwiększającą się liczbą zakażeń COVID-19. Jedną z decyzji był nakaz nauczania hybrydowego w szkołach wyższych i szkołach ponadpodstawowych w strefie żółtej, która obejmują cały kraj.

W związku z tym od poniedziałku 19 października rozpoczęło się nauczanie hybrydowe w szkołach średnich na terenie powiatu świdnickiego.

- Zgodnie z rozporządzeniem MEN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty od 19 października 2020 wszystkie szkoły ponadpodstawowe są objęte tzw. nauczaniem hybrydowym. Nie inaczej jest w szkołach prowadzonych przez Powiat Świdnicki. Z uwagi na bardzo późne opublikowanie ww. rozporządzenia dyrektorzy szkół wraz z nauczycielami ustalają dzisiaj zasady organizacji szkół, tak aby uczniowie równomiernie i proporcjonalnie łączyli nauczanie na odległość z nauczaniem stacjonarnym - informuje wydział edukacji ze Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

A jak obecnie wygląda nauka w szkołach podstawowych, przedszkolach i żłobkach?

ŻARÓW

- Na dzień dzisiejszy wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola funkcjonujące na terenie gminy Żarów pracują w trybie stacjonarnym. Nie dochodziły do nas, jak na razie, żadne niepokojące sygnały od dyrektorów szkół - mówi rzeczniczka urzędu, Magdalena Pawlik.

ŚWIEBODZICE

W poprzednim tygodniu wszystkie szkoły i przedszkola działały w normalnym trybie. W tym Zespół Szkół ma nauczanie hybrydowe (zgodnie z rozporządzeniem), reszta placówek działa normalnie.

GMINA ŚWIDNICA

- Według informacji z dnia 19 października br. godz. 10.50 nauka we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy Świdnica odbywa się w sposób tradycyjny. Na chwilę obecną nie odnotowaliśmy niepokojących sygnałów ze strony dyrektorów naszych szkół i przedszkoli - mówi rzecznik, Janusz Waligóra.

GMINA MARCINOWICE

- Aktualnie nauka zdalna ani hybrydowa nie jest wprowadzona w żadnej placówce. Reagujemy na bieżąco w konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcją szkół i przedszkola. Wszystkie spływające do nas sygnały natychmiast konsultowane są z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy i na podstawie opinii i zaleceń sanepidu podejmowane są dalsze kroki - informuje urząd.

GMINA DOBROMIERZ

-  Informuję, wg stanu na dzień 19 października br. w naszych szkołach: nauka odbywa się stacjonarnie z zachowaniem wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa, wg informacji dyrektorów, wzrasta liczba uczniów i nauczycieli przebywających na zwolnieniach lekarskich, w jednej szkole czworo dzieci i trzy osoby spośród pracowników przebywają na kwarantannie w związku z kontaktem z osobą zakażoną (sanepid zalecił tylko obserwację w klasach) - mówi Mirosława Nakoneczna.

GMINA STRZEGOM

Szkoły podstawowe i przedszkola pracują w trybie stacjonarnym. Obecna sytuacja w szkołach wśród uczniów jest stabilna, frekwencja jest duża.  Dyrektorzy szkół i przedszkoli na bieżąco monitorują sytuację w placówkach.

ŚWIDNICA

- Sytuacja w miejskich przedszkolach i szkołach podstawowych jest monitorowana. Jest kilkanaście przypadków kwarantanny uczniów i pracowników. Dotychczas mieliśmy do czynienia z dwoma uczniowskimi przypadkami zakażenia koronawirusem, w dwóch szkołach. Aktualnie nie ma przesłanek dla wdrożenia tzw. hybrydy, a tym bardziej nauki zdalnej - mówi Tadeusz Niedzielski, dyrektor wydziału edukacji.

JAWORZYNA ŚL.

Informuję, że na dzień 19 października 2020 r. w Gminie Jaworzyna Śląska nauka w Szkołach Podstawowych i Przedszkolu samorządowym odbywa się zgodnie z planem z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Nie została wprowadzona nauka zdalna i hybrydowa. Nie wpłynęły do urzędu żadne niepokojące sygnały od dyrektorów - mówi Barbara Barańska-Pietrzyk.

 

Wasze komentarze

Technikum ortopedyczne w Świdnicy klasa IV musi chodzic na zajecia szkolne normalnie. Dyrektor szkoły czuje sie osobą madrzejszą od Premiera o zanic ma obostrzenia. Licza sie statystyki zdawalnosci egzaminów a nie uczniowie i ich zdrowie

poniedziałek, 19.10.2020 11:09:50 autor: Nikt

dzisiaj, 4 godz temu
2
poniedziałek, 18.1.2021 14:17
1
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra