komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 22 lipca 2019

Marii, Magdaleny

Wirki z promesą od marszałka województwa

sobota, 18.5.2019 09:40 , komentarze: 2 , odsłony: 997
kategorie artykułu:

25 gmin otrzymało dotację w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. Dziś wicemarszałek Marcin Gwoźdź wręczył symboliczne promesy zwycięzcom konkursu. Z całego powiatu świdnickiego wsparcie otrzymała tylko gmina Marcinowice.

Wsparcie z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej samorząd województwa kieruje do gmin, szczególnie tych małych i dotkniętych problemami społecznymi od lat. Pieniądze z tego konkursu pomagają im w realizacji wielu zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa mieszkańców czy wpływających na rozwój wsi w naszym regionie.

− Staramy się pomagać tym samorządom, których budżet nie może samodzielnie udźwignąć wszystkich ważnych dla mieszkańców inwestycji czy projektów. Zależy nam na równoważnym rozwoju całego województwa, dlatego z wielką uwagą i konsekwentnie przekazujemy wielu gminom konkretne wsparcie finansowe. W tym roku przekażemy dofinansowania na łączną kwotę 3 mln 110 tysięcy złotych – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Preferowane projekty to: budowa i przebudowa chodników przy drogach lokalnych, parkingów,  oświetlenia dróg i chodników (np. lampy led zasilane energią słoneczną), zatok autobusowych czy budowa przejść dla pieszych (obejmująca m.in. azyle drogowe, oznakowanie i oświetlenie).

− Te inwestycje są niezwykle ważne dla lokalnych społeczności, ponieważ poprawią np. dojazd do pracy, przedszkola czy szkoły. Zainteresowanie konkursem było duże, widać że samorządy dbają o rozwój terenów wiejskich i bezpieczeństwo mieszkańców. Dzięki tej aktywności możemy wspólnie zmieniać dolnośląskie wsie – zaznacza wicemarszałek Marcin Gwóźdź. 

Wnioski złożyło 75 gmin. W wyniku oceny merytorycznej powstała lista rankingowa. Środki z budżetu województwa w wysokości 3, 11 mln zł. pozwoliły na udzielenie dotacji 25 gminom. Maksymalna wysokość dotacji wynosi 150 tys. zł (do 75% wartości zadania). Termin zakończenia realizacji inwestycji – 30 września 2019 r. Pozostałe gminy mają szansę na otrzymanie dotacji w przypadku pojawienia się oszczędności.

Gmina Marcinowice pozyskała w sumie 150 tysięcy złotych, które zostanie przeznaczone na budowę zatoki autobusowej w Wirkach.

 

Wasze komentarze

Zatoczka autobusowa za 200 tyś. zł? No tak, Pan radny z komitetu Lenia musi coś dostać, a reszta Gminy sobie poczeka. Kiedy Pan Wójt zajrzy Łaskawie do Strzelec? Zapraszamy na zebranie, mamy kilka pytań :)
wtorek, 21.05.2019 10:36 autor: Czarna Woda

Stanisław tak z tyłu... nie pozwolili wepchnąć się do pierwszego rzędu? Swoją drogą to gdzie monitoring Gminy Marcinowice?? Ukradli auto rajdowe i wstyd na całą Polskę! Panie Leń, do roboty, a nie tylko do zdjęć się wypinać!
wtorek, 21.05.2019 10:28 autor:

dzisiaj, 1 godz temu
4
piątek, 19.7.2019 09:16
czwartek, 18.7.2019 09:29
1
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
SKUP AUT
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki