komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Borysa, Filomeny

[FOTO, WIDEO] Jubileusz 70-lecia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom

środa, 22.5.2019 08:31 , komentarze: 0 , odsłony: 1659
kategorie artykułu:

Rok 2019 jest dla naszej instytucji rokiem szczególnym, gdyż w nim przypada Jubileusz 70- lecia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom im. Elizy Orzeszkowej, której istnienie i tradycja sięgają roku 1949.

Każdy Jubileusz jest niezwykłym świętem. To odpowiedni czas na refleksje, wspomnienia i podsumowanie dokonań biblioteki. To również czas podziękowań.

W codziennej pracy bibliotekarzy coraz więcej miejsca zajmują nowe formy pracy. To już nie tylko opracowywanie, katalogowanie i wypożyczenia książek, a od kilkunastu lat także audiobooków, filmów, muzyki i gier planszowych. Biblioteka to miejsce spotkań autorskich, akcji czytelniczych, konkursów, zajęć dla dzieci, młodzieży, a także seniorów.
Nasza biblioteka ma bogatą tradycję, swój klimat i przede wszystkim połączyła kilka pokoleń ludzi - pracowników oraz naszych wiernych czytelników, którzy przychodzą do nas od najmłodszych lat swojego życia.

Obchody jubileuszowe, które odbyły się 17 maja br., były odpowiednią chwilą do uhonorowania pracy zawodowej oraz wkładu w upowszechnianie kultury i czytelnictwa na terenie naszej gminy, naszych koleżanek. Tytuły "Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej" z rąk burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty otrzymały: Urszula Jarosińska - emerytowany dyrektor biblioteki oraz Ewa Frąckowiak - pracownik biblioteki.

Skupiając się na przeszłości naszej Jubilatki, podczas uroczystości można było obejrzeć spektakl teatralny pt. "Życie i twórczość Elizy Orzeszkowej" w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Strzegomiu.

Na zakończeniu posłuchaliśmy utworów Czesława Niemena w wykonaniu Jarosława Królikowskiego w koncercie pt. "Czy go jeszcze pamiętasz?". - Serdecznie dziękuję, burmistrzowi i radnym Rady Miejskiej w Strzegomiu, za wspieranie działań, dzięki którym nasza biblioteka ciągle się rozwija, wzbogaca swój księgozbiór, służy lokalnej społeczności, a my bibliotekarze pracujemy w dobrych warunkach. Dziękuję wszystkim gościom za przybycie i uświetnienie swoją obecnością tak szczególnego dla nas dnia. Dziękuję za współpracę Dyrekcji Strzegomskiego Centrum Kultury, panu Ireneuszowi Miepariszwili, który z wielkim zaangażowaniem przygotował spektakl teatralny. Dziękuję także dyrekcji oraz młodzieży z Zespołu Szkół w Strzegomiu. Szczególne podziękowania kieruję do pana Burmistrza za piękne życzenia oraz uznanie za upowszechnianie kultury, promowanie czytelnictwa i książek - mówi Agata Sztandera p.o. dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom.

 

 

Wasze komentarze

Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia