komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

[WIDEO] II Mistrzostwa Juniorów w Szachach

środa, 22.5.2019 09:22 , komentarze: 0 , odsłony: 513
kategorie artykułu:

Gra w szachy jest coraz bardziej popularną rozrywką wśród najmłodszych. Przekonać się o tym można było podczas tegorocznych II Mistrzostw Strzegomia juniorów w szachach, które w dniach 20-21 maja odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzegomiu.

 

W zawodach, które honorowym patronatem objął burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, startowali uczniowie szkół podstawowych ze Strzegomia oraz z Jaroszowa.

 

Właśnie z powodu wysokiej frekwencji zawody były rozbite na dwa dni. W poniedziałek rywalizowali starsi uczniowie, a we wtorek uczniowie z klas 1-3. Łącznie w mistrzostwach wzięło udział blisko 150 uczestników.

 

Nagrody w postaci pucharów i medali dla uczestników zawodów ufundował Urząd Miejski w Strzegomiu oraz Dolnośląski Związek Szachowy.

 

Sędzią turnieju był nauczyciel szachów w strzegomskich szkołach - Artur Adamek.

 

II Mistrzostwa Strzegomia juniorów w szachach - medaliści:

 

klasy I - dziewczęta

1. Milena Kłeczek (PSP nr 2 Strzegom)

2. Aleksandra Podhorodecka (PSP nr 4 Strzegom)

3. Aurelia Marek (PSP nr 2 Strzegom)

 

klasy I - chłopcy

1. Wojciech Kurzeja (SP Jaroszów)

2. Tymon Rymowicz (PSP nr 4 Strzegom)

3. Bartosz Burdziński (SP Jaroszów)

 

klasy II-III - dziewczęta

1. Zuzanna Włodarczyk (PSP nr 4 Strzegom)

2. Gabriella Gołębczyk (PSP nr 2 Strzegom)

3. Aleksandra Wiśniewska (PSP nr 2 Strzegom)

 

klasy II-III - chłopcy

1. Artur Ratkowski (PSP nr 2 Strzegom)

2. Wojciech Zontek (PSP nr 2 Strzegom)

3. Szymon Cygan (PSP nr 4 Strzegom)

 

klasy IV-V - dziewczęta

1. Aleksandra Kasprzak (PSP nr 4 Strzegom)

2. Zofia Pidanty (PSP nr 2 Strzegom)

3. Zuzanna Nowak (PSP nr 4 Strzegom)

 

klasy IV-V - chłopcy

1. Patryk Miciuk (PSP nr 4 Strzegom)

2. Piotr Cichy (PSP nr 4 Strzegom)

3. Igor Stempniewicz (PSP nr 2 Strzegom)

 

klasy VI-VIII - dziewczęta

1. Milena Ziółkowska (SP Jaroszów)

2. Marta Kisielewicz (PSP nr 4 Strzegom)

3. Diana Rogalska (SP Jaroszów)

 

klasy VI-VIII - chłopcy

1. Marcel Głąbała (PSP nr 2 Strzegom)

2. Jakub Nowakowski (PSP nr 2 Strzegom)

3. Alan Korzystka (SP Jaroszów)

 

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo:

 

Wasze komentarze

wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
czwartek, 9.7.2020 11:54
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki