komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego

Chcą zachować pamięć o brutalnie zamordowanej Kristinie budując plac zabaw jej imienia

czwartek, 4.7.2019 09:30 , komentarze: 11 , odsłony: 7523
kategorie artykułu:

Kilka dni temu lokalna społeczność gminy Żarów pożegnała swoją przyjaciółkę, ukochaną koleżankę, uczennicę. Brutalne morderstwo 10-letniej Kristiny spowodowało zachwianie równowagi i poczucia bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Mrowin, ale szczególnie tych najmłodszych – dzieci, jej przyjaciół, koleżanek i kolegów.

PRZYPOMNIJMY:

10-letnia Kristina zaginęła ok.godz. 13 w czwartek 13 czerwca ok. 200 metrów od swojego domu. Przed godziną zwłoki dziewczynki zostały znalezione 6 kilometrów od rodzinnej wsi. Ślady zabezpieczone przez policję wskazywały na brutalne morderstwo na tle seksualnym. W niedziele zatrzymano podejrzewanego o ten czyn 22-letniego Jakuba A. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Jak się okazało później jest kuzynem zmarłej 10-latki a tłem zbrodni miała być chora miłość do jej matki. 22-latek planował zbrodnie już od maja i szczegółowo się do niej przygotowywał. Wpadł, bo na policję zgłosił się świadek, któremu miał proponować udział w zbrodni. W sobotę 22 czerwca tłumy mieszkańców towarzyszyły dziewczynce w jej ostatniej drodze. Jakuba A., reprezentuje wskazana przez rodzinę adwokatka, za której pośrednictwem mężczyzna wyraził czynny żal.

- W imieniu Jakuba A. chciałabym przeprosić rodziców pokrzywdzonej Kristiny, jej rodzeństwo i całą rodzinę. Proszę o poszanowanie prywatności rodziny pokrzywdzonej, ale też o poszanowanie prywatności rodziców podejrzanego. Dla nich to także osobista tragedia i szok. Mój klient wyraża żal i skruchę. Prosi także o niedokonywanie ocen moralnych jego czynów z uwagi na fakt, że od ponad roku uczęszczał na terapię psychologiczną. Dodatkowo leczył się na własną rękę środkami psychotropowymi - mówiła mecenas Bórawska w rozmowie ze stacją tvn24.

- Ci najmłodsi cierpią najbardziej, ponieważ nie jesteśmy w stanie im do końca wytłumaczyć tej okrutnej tragedii i utraty bliskiej osoby. Jednak nie możemy bezradnie przejść do szarej codzienności. Nie możemy pozwolić, by ostatnie słowo należało do zła i śmierci. Dlatego chcemy podjąć piękną inicjatywę na rzecz wszystkich dzieci z Mrowin, przyjaciół, koleżanek i kolegów Kristiny, po to, by zachować i pielęgnować pamięć o niej. Chcemy stworzyć dla wszystkich dzieci z Mrowin bezpieczne, monitorowane, nowoczesne i atrakcyjne miejsce, w którym będą one mogły spędzać swój wolny czas. Pragniemy w pierwszą rocznicę śmierci otworzyć Plac Zabaw imienia Kristiny w Mrowinach. Niech to miejsce będzie pamiątką po niej, żywym pomnikiem, symbolem zjednoczenia ludzi wielkich serc - mówią inicjatorzy.

Plac zabaw jest odpowiedzią na potrzeby najmłodszych.

- Wstępnie planujemy, aby plac zabaw powstał w miejscu najbardziej dostępnym dla wszystkich dzieci – w okolicach stadionu sportowego, w pobliżu zbudowanej niedawno siłowni zewnętrznej, z której korzystają dorośli mieszkańcy wsi. Plac będzie ogrodzony i monitorowany, tak by przebywające tu dzieci były naprawdę bezpieczne - mówią.

- Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli z całej Polski i poza nią, którzy jednoczą się z nami w bólu i żałobie. Zjednoczcie się z nami w tworzeniu tej wspaniałej inicjatywy na rzecz dzieci z Mrowin, przyjaciół i kolegów Kristiny - apelują.

Dobrowolne datki można wpłacać na na konto Żarowskiego Stowarzyszenia „Edukacja” BZ WBK 68 1090 2369 0000 0001 0310 6306 z dopiskiem: „Zachowajmy pamięć o Kristinie”. 

Organizatorem zbiórki jest Komitet Społeczny „Zachowajmy pamięć o Kristinie”.

 

Wasze komentarze

Pamięć o tej tragedii i o dziecku to sie zachowuje w sercu nie dość że zrobili z tego szopkę medialną to jeszcze teraz cudujecie z placem zabaw.
Plac zabaw owszem dobra sprawa zróbcie ale nie musi on najmłodszym przypominać o tej tragedii to dla dzieci za duże przeżycie ,a plac zabaw ma sie kojarzyć z czymś miłym! Zostawcie już w spokoju Rodzinę zmarłej i samą Jej Duszyczkę ... kto Ją znał kochał czy lubił i tak będzie miał Ją w sercu na zawsze .!
czwartek, 04.07.2019 11:41 autor:

Zgadzam się w 100%
piątek, 05.07.2019 10:11 autor:

Pomnik postawcie i na Wawel pochować.
czwartek, 04.07.2019 12:20 autor: Kremil

Pani mecenas już wytłumaczyła,że jej klient jest psychiczny,więc żadnego dożywocia nie będzie.Będzie pełna sakiewka pani mecenas i mocno nadwontlone finanse rodziców tego dzieciobojcy.Biedaczyna leczył się na własną rękę
czwartek, 04.07.2019 09:57 autor: JaJa

no własnie tylko kto mu sprzedawał leki psychotropowe?? a rodzina ta blizsza i dalsza nic o tym nie wiedziała.?
czwartek, 04.07.2019 10:40 autor:

Jest bardzo duzo osob ktore sie lecza w dzisiejszych czasach. Ale ten czyn ktory popelnil zwyrodnialec mial inne podloze. Zakochal sie w cioci a dziecko stalo mu na drodze i trzeba bylo sie pozbyci w taki okrutny sposob. Tak ze P. Mecenas niech go nie usprawiedliwia bo dozywocie mu sie nalezy. A jego skrucha jest w tym momencie nie wazna jak mordercy dziecka. Skruche pokazal jak dokonywal zbrodnie tak ze byl swiadomy co robil a zwlaszcza jak zaplanowal to juz od maja.
czwartek, 04.07.2019 10:55 autor: autor

Myślę,że on nie jest psychiczny. Tylko to jedyna linia obrony , żeby zmniejszyć wyrok. Zbrodnia w detalach przygotowywana od miesięcy,który psychiczny tak działa? Mam nadzieję, że obserwacja psychiatryczna wykluczy chorobę i poniesie surową karę, bo tylko taka powinna być. Życzę mu wysokiego wyroku, codziennych nocnych koszmarów i "miłych współwięzniów".
czwartek, 04.07.2019 10:59 autor: mm

wczoraj, 18 godz temu
piątek, 3.7.2020 08:19
piątek, 3.7.2020 08:03
wtorek, 30.6.2020 16:50
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec