komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 4 sierpnia 2020

Dominika, Protazego

Afera na linii Strzegom-Torgau: incydent będzie omawiany na radzie

poniedziałek, 9.12.2019 09:18 , komentarze: 9 , odsłony: 5188
kategorie artykułu:

Na 17 grudnia zwołano sesję rady miasta Strzegomia, podczas której omawiane mają być wydarzenia do jakich doszło w Torgau w Niemczech. Po ponad 20 latach niemieckie miasto zakończyło współpracę a powodem były zniszczenia w hotelu dokonane przez polską delegację.

Skandal wybuchł w ubiegły poniedziałek kiedy to w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie burmistrz Torgau.

Polska delegacja, w tym burmistrz, nie tylko zniszczyła część wyposażenia pokoi hotelowych, ale także pozostawiła wszelkie możliwe odchody(np.kał) w kilku pokojach hotelowych, w miejscach nie do pomyślenia. Wyjście z hotelu nastąpiło bez żadnej informacji. Czuję się w obowiązku poinformować naszych obywateli o tym nieludzkim, niewłaściwym postępowaniu, a przede wszystkim chronić nasze dzieci, które na naszą prośbę i inicjatywę kultywowały dotychczas to partnerstwo miejskie. Większość naszych radnych miejskich głosowała za uchyleniem uchwały dot. partnerstwa, a nie tylko ja. Pytanie dotyczyło w szczególności tego, czy moglibyśmy nadal zapraszać nasze dzieci do takiego miasta, w którym najwyżsi przedstawiciele władzy tak się zachowują - napisała Romina Barth.

W październikowej delegacji brał udział burmistrz Zbigniew Suchyta oraz dwóch radnych: Roman Asynger i Cezary Włodarczyk. Rachunek za powstałe szkody zapłacił jeden z radnych.

Byliśmy tam jedną noc. Po kolacji odwiedziłem radnych w jednym z pokojów, ale nie było tam żadnej imprezy. Rano dowiedziałem się, że jeden z nich miał w nocy problemy żołądkowe i musiał po sobie posprzątać – powiedział włodarz Strzegomia dziennikarzom Gazety Wyborczej.

Rachunek w kwocie 1500 euro za powstałe szkody zapłacił jeden z radnych.

- Na Strzegom wylano wiadro pomyj. Opluto. Zwulgaryzowano ohydnymi memami, w których można dostrzec okrucieństwo jednego człowieka wobec drugiego. Zasypano miasto prymitywnymi, obrzydliwymi żarcikami i porównaniami. Strzegom jest dzisiaj wizerunkowo poraniony, ale to jest nadal ten sam Strzegom, z którego jestem bardzo dumny i zapewne dumnych jest wielu mieszkańców - napisał na facebooku przewodniczący rady, Tomasz Marczak.

Sami mieszkańcy Torgau chcą jednak powrotu do współpracy. Zwłaszcza, że trwała ona ponad 20 lat. Postanowili więc zebrać podpisy pod listem otwartym i przesłać je do władz Torgau i Strzegomia. Jego treść przedstawiona została przez inicjatorów w kościele.

- Nie możemy się zgodzić z decyzją naszych władz, zwłaszcza, że strona polska za szkody zapłaciła. Zwłaszcza, że odbyło się tyle przyjaznych spotkań między mieszkańcami obu miast. Decyzja naszych władz jest nie do przyjęcia, dlatego apelujmy o jej zmianę. Miasto powinno całość rozważyć ponownie - napisali w liście opublikowanym przez gazetę Torgau Zeitung, Hildegard Saretz i Renate Küchenhoff.

Pomimo wielu prób nie udało nam się uzyskać komentarza burmistrz Rominy Barth. Hotel, w którym doszło do incydentu odmówił komentarza, odsyłając nas do miasta.

Do sprawy wrócimy.

 

Wasze komentarze

"- Na Strzegom wylano wiadro pomyj. Opluto. Zwulgaryzowano ohydnymi memami, w których można dostrzec okrucieństwo jednego człowieka wobec drugiego. Zasypano miasto prymitywnymi, obrzydliwymi żarcikami i porównaniami."... Panie Przewodniczący, coś się Panu pomyliło. Trochę odszedł Pan od rzeczywistości. To nie na Strzegom wylano, jak to Pan nazywa, pomyje i obsypano prymitywnymi żarcikami. To wszystko spadło raczej na głowy, reprezentantów naszego społeczeństwa za ich prymitywne zachowanie.Nie myl Pan pojęć i zrozum intencje piszących, bo miasto nie winne jest.
poniedziałek, 09.12.2019 16:41 autor: Andrus

A na ciul ta współpraca nic z tego nie ma. płakać nie ma poczym chyba po szparagach.
poniedziałek, 09.12.2019 16:09 autor:

KODEKS ETYKI
PRACOWNIKÓW SAMORZĄDOWYCH URZĘDU MIEJSKIEGO
W STRZEGOMIU
poniedziałek, 09.12.2019 11:28 autor: kos1

Pluj świni w oczy to powie że pada deszcz.
Ofajdali Hotel i uciekli, myśleli że będzie cisza a niemiaszki czekali na przeprosiny dwa miesiące i się nie doczekali.
Pani burmistrz pisze wyraźnie,, w tym burmistrz" to dlaczego wina zwalona na jednego?
poniedziałek, 09.12.2019 10:40 autor: Piter

GOWNIANA SPRAWA :):):) HAHHAAHAH ŻAL I WSTYD STRZEGOM- ZA CIĘŻKA BYŁA TA GRANITOWA KUPA :):):):):):):):):):):):):):)
poniedziałek, 09.12.2019 09:58 autor: hahahha

Tak panie Marczak, ma pan rację, jesteśmy dumni z tego miasta. Przynajmniej ja. Ale ani ja ani wielu innych, nie jesteśmy dumni z naszych włodarzy. Oni muszą odejść. Tylko dymisja tych trzech naprawi wizerunek mojego kochanego miasta. I dodam, że nie przekonuje mnie pańska gadka. Jako przewodniczący wysokiej Rady powinien Pan na tę dymisję wpłynąć.
poniedziałek, 09.12.2019 09:47 autor: Belfer

A co tu omawiać. Włodarz swoim zwyczajem, jak zwykle, odwróci kota ogonem i wyjdzie na to, że to wina hotelu, bo np. miał za czyste łóżka i w porządku meble. Dla naszego pana nie ma norm zwyczajowych
poniedziałek, 09.12.2019 09:37 autor: andruś

Nasza polska patriotyczna trzoda w akcji, hahahahaha
poniedziałek, 09.12.2019 09:36 autor: Autor

Jeżeli mają odrobinę honoru to wszyscy powinni podać się do dymisji .
poniedziałek, 09.12.2019 09:24 autor: Wstyd

dzisiaj, 9 godz temu
poniedziałek, 3.8.2020 13:53
niedziela, 2.8.2020 09:00
piątek, 31.7.2020 16:15
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD