komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 13 lipca 2020

Henryka, Kingi

Wzięli sprawy w swoje ręce i uszyli dla mieszkańców maseczki [AKTUALIZACJA]

środa, 1.4.2020 10:34 , komentarze: 10 , odsłony: 3458
kategorie artykułu:

- Chciałam się podzielić fajną wiadomością. Mieszkam w Marcinowicach. Dzisiaj otrzymałam maseczkę razem z instrukcją obsługi (i chyba wszyscy mieszkańcy gminy też). Świetna inicjatywa. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję #MaseczkaDlaMieszkańca - informuje nasza Czytelniczka Anna, mieszkanka Marcinowic.

Gmina Marcinowice nie czekała, tylko wzięła sprawy w swoje ręce, tak by zabezpieczyć  mieszkańców w towar na rynku deficytowy: maseczki. 

W sumie dzięki zaangażowaniu wolontariuszy udało się uszyć ok. 5000 maseczek. Część z nich trafiła do OSP, szpitala Latawiec, pogotowia czy Przylądka Nadziei.

AKTUALIZACJA:

- Mamy nadzieję, że macie je już u siebie lub niebawem do Was dotrą. Z tego miejsca dziękujemy i kłaniamy się nisko wszystkim Paniom i Panom, którzy w chwili potrzeby chwycili za maszyny do szycia i wykazali się wielkim sercem i zaangażowaniem. Wspólnymi siłami udało się uszyć ponad 6500 szt., które trafiły do mieszkańców, instytucji, szpitala, pogotowia, sklepów - poinformowali organizatorzy.

 

Wasze komentarze

A kiedy w Świdnicy coś takiego będzie,żeby ktoś dostarczył do domu maseczki?Chociażby dla starszych ludzi.Czy pani Moskal coś o tym myśli?Czy tylko o tym jakby PiSowi się sprzeciwiać
środa, 01.04.2020 11:13 autor:

Na interii przeczytałem, że maseczki powinny nosić tylko chore osoby, aby to co wydychają i wykaszlują zostało zatrzymane.
Będąc zdrowym człowiek w masce jest nawet bardziej narażony na wirusa, ponieważ wydychając powietrze zwilża maseczkę, maska będąc wilgotna łapie więcej zarazków z otoczenia
środa, 01.04.2020 11:54 autor: Sztos

Może w Świdnicy chociaż dostarczą do aptek maseczki, w Czechach dają za darmo i to jest to no ale my żyjemy w XIII wieku więc trzeba jeszcze poczekać.
środa, 01.04.2020 12:18 autor: Mirek

piątek, 10.7.2020 14:17
2
środa, 8.7.2020 11:26
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec