komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 24 września 2020

Gerarda, Ruperta

Strzegom: Odpady tylko w pojemnikach zgodnych z normą

poniedziałek, 6.7.2020 19:09 , komentarze: 0 , odsłony: 330
kategorie artykułu:

Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Strzegomiu przypomina o konieczności gromadzenia odpadów komunalnych w pojemnikach zgodnych z obowiązującym regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Strzegom oraz zgodnie z obowiązującymi polskimi normami. Od 1 sierpnia br. odpady będą odbierane tylko z tych nieruchomości, gdzie gromadzone są w pojemnikach zgodnych z normą!

Pojemniki przeznaczone do zbierania odpadów komunalnych muszą być przede wszystkim przygotowane do rozładunku mechanicznego. Należy na to zwracać uwagę przy ich kupnie - brak mechanizmu zaczepu do rozładunku grzebieniowego praktycznie uniemożliwia odbiór odpadów, które muszą być wówczas wysypywane ręcznie przez pracowników stojących na odwłoku śmieciarki, stwarzając tym samym bardzo duże zagrożenie wypadkiem.

Rysunek poniżej przedstawia typowe pojemniki na odpady komunalne. Pojemniki tego typu posiadają odpowiednią konstrukcję zaczepu, są dostosowane do odbioru mechanicznego oraz wytrzymałe, gwarantując wieloletnie użytkowanie bez utraty walorów funkcjonalnych i estetycznych.

 

Warto też zwrócić uwagę, że na terenie gminy jeszcze w wielu przypadkach używane są metalowe okrągłe pojemniki, jak i pojemniki ogrodowe, które nie są przystosowane do rozładunku mechanicznego (zarówno konstrukcyjnie, jak i wytrzymałościowo). Poniżej prezentujemy przykładowe pojemniki, które nie nadają się do odbioru odpadów komunalnych i nie spełniają wymagań polskich norm.

- Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o wyposażenie nieruchomości w odpowiednie pojemniki do gromadzenia odpadów. Przy zakupie pojemników należy zwrócić uwagę na wyżej opisaną "Polską Normę", gdyż wszystkie inne pojemniki nieposiadające charakterystycznych kołnierzy/chwytaków nie będą współpracowały z pojazdami specjalistycznymi i tym samym nie będą mogły być opróżniane lub mogą zostać uszkodzone podczas odbioru - nie z winy firmy świadczącej usługę - podkreśla zastępca burmistrza Strzegomia Wiesław Witkowski.

Niedostosowanie do 31 lipca 2020 r. w/w wytycznych skutkować będzie nieodebraniem odpadów!

Źródło: strzegom.pl

 

Wasze komentarze

wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
wtorek, 22.9.2020 12:38
wtorek, 22.9.2020 12:35
poniedziałek, 21.9.2020 13:45
poniedziałek, 21.9.2020 13:34
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Panek car sharing
Panek car sharing
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica