komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 28 listopada 2020

Leslawa, Zdzislawa

Podwyżki diet dla parlamentarzystów. Jak glosowali posłowie z naszego okręgu? [AKTUALIZACJA]

poniedziałek, 17.8.2020 09:56 , komentarze: 83 , odsłony: 15540
kategorie artykułu:

Sporo kontrowersji wywołała nowelizacja ustawy o wynagrodzeniach dla parlamentarzystów i najwyższych urzędników państwowych. Szczególnie, że obecnie, gospodarka kraju jest w recesji, pensje pracowników są obniżane ze względu na pandemię a rządy wielu innych państw obcinają wydatki właśnie m.in. jeśli chodzi o wynagrodzenia.

Pensję miałaby otrzymywać także pierwsza dama. 

Za przyjęciem nowelizacji obejmującej podwyżki głosowało 386 posłów, przeciw było 33, a 15 wstrzymało się od głosu. Przeciwko ustawie było dziewięciu posłów z Koalicji Obywatelskiej, siedmiu z Lewicy, sześciu z klubu PSL-Kukiz’15 i 11 z Konfederacji.

Jak zagłosowali posłowie z okręgu wałbrzyskiego?

Za przyjęciem nowelizacji byli:

Koalicja Obywatelska: Katarzyna Izabela Mrzygłocka, Monika Wielichowska. Od głosu wstrzymał się Tomasz Siemoniak.

Prawo i Sprawiedliwość: Wojciech Murdzek, Ireneusz Zyska, Marcin Gwóźdź, Michał Dworczyk.

Lewica: Marek Dyduch.

Warto wspomnieć, że przegłosowano także projekt zwiększenia subwencji dla poszczególnych partii politycznych. PiS otrzyma rocznie 34,9 mln zł (zamiast 23,3 mln zł), KO 29,8 mln zł (zamiast 19,9 mln), Lewica 17,1 (z 11,4), PSL 12,4 mln (z 8,3), Konfederacja 10,2 (z 6,8 mln). 

W poniedziałek ustawą na posiedzeniu ma zająć się senat. Jak donosi portal onet.pl senatorowie KO mają projekt odrzucić.

Posłowie namawiają, by jednak projekt odrzucić i pomóc im odzyskać twarz - mówi Onetowi jeden z senatorów KO. Z  informacji dziennikarzy wynika, że do odrzucenia projektu namawia także Rafał Trzaskowski.

AKTUALIZACJA 18.08:

Podczas poniedziałkowego głosowania Senat odrzucił projekt ustawy 48 głosami. Przeciw było 45.

fot. internet/autor nieznany

 

Wasze komentarze

Precz z PiS em
poniedziałek, 07.09.2020 09:08 autor:

Pierwsza Dama i 18 000 zł ???
Za co !?
poniedziałek, 17.08.2020 14:27 autor: cyc

Za to ze jest tylko zona
sobota, 05.09.2020 02:37 autor: Zdislaw

No właśnie za co ! Do jasnej !!!
wtorek, 25.08.2020 13:34 autor: Szok

Wina Tuska.Ha ha ha!Do usr.nej smierci bedziecie w kółko powtarzać to samo.Tak wam zryli te berety w 2015 r. że do dzisiaj was to trzyma.Tak jednak jest gdy nie ma się wlasnego mózgu a posługuje się cudzym...
wtorek, 18.08.2020 17:44 autor:

Wiadomo ,że pisowcy są nienażarci w zdobywaniu kasy. Im zawsze będzie mało i mało. Podobnie jak klerowi.Ale,że opozycja nie wykorzystała szansy,aby zostawic PiS z ręka w nocniku,tego nie wybacza się! Panie Budka,po prostu znikaj i to jak najszybciej.I byłoby dobrze,aby ci posłowie opozycji,którzy poparli projekt podwyżek nigdy nie perorowali o tym,jak bardzo leży im na sercu dobro Polski i Polaków.Nie jestescie warci funta kłaków.Zapamiętaliśmy wasze nazwiska.Ja przynajmniej i moja rodzina.
poniedziałek, 17.08.2020 21:26 autor: autorka

A po co?Za chwilę Kubę i Koreę bedziemy mieli u siebie.Bedziesz się cieszył głupku.
środa, 19.08.2020 18:28 autor:

Ty lepiej weś się za robotę debilu
środa, 19.08.2020 18:43 autor: majster

A Tobie nikt nie rozdaje?To do rządu! Też możesz tylko się wysil.
wtorek, 18.08.2020 17:19 autor: Kasia

A powinien być nie zawód ale wynagrodzenie.Nie wykonuje zawodu ale reprezentuje Polskę.Nie była bezrobotna pracowała A teraz to jest nie możliwe.Polakow powinno być stać na taki gest.I uważam,że to jest normalne.
wtorek, 18.08.2020 17:16 autor:

Spokojnie bez paniki to tylko JAJA
wtorek, 18.08.2020 15:06 autor: pisiorek

Taki jeden mlaskaty mówił całkiem niedawno,że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ma nas wszystkich za głupków...sam nie wierzy w to co mówi...
wtorek, 18.08.2020 13:34 autor:

Szambo
wtorek, 18.08.2020 13:29 autor:

My Pisiory będziemy gnębić Niewolników Musicie pracować Na nasze Koryto żeby nam się żyło lepiej
wtorek, 18.08.2020 08:42 autor: Kaczor kwak

To jest Hańba nie ma zgody społeczeństwa na takie rozdawnictwo .
wtorek, 18.08.2020 11:13 autor: Polka

Tak,te najtańsze
wtorek, 18.08.2020 10:17 autor:

Hasło:żeby partia rosła w siłę a członkowie żyli dostatniej
wtorek, 18.08.2020 10:15 autor:

Dogadali się na cmentarzu w Marcinowicach, Ponoć mają kontenery PCK na odzież rozdawać.Jeszcze tylko opinia Zalewskiej i podpis Budki.....
wtorek, 18.08.2020 09:37 autor: adaś

,,Najbliżej koryta usadowiły się świnie,,Folwark Zwierzęcy Orwell.Tylko tyle i aż tyle.Widać ich biedę po tym,jak jak im przybywa i w pasie ,i na gębach.Są tak biedni,jak wększość przedstawicieli koscioła. Biskupom to już skóry na brzuchu brakuje.Rauty,limuzyny,samoloty i ,,zatroskane,,twarze,gdy chrzanią farmazony o Polsce,zbawieniu ,uczciwosci,wolności,demokracji etc.etc.A tak naprawdę,chodzi tym wszystkim cwaniakom,aby się nażreć,nachłeptać i aby jeszcze starczyło dla rodziny ,kolegów i wszelkiej masci pociotków.Obrzydliwość!
wtorek, 18.08.2020 05:29 autor: podatnik

Podwyżka liczona od najniższej krajowej to może by się coś postarali robić tym temacie HAHAHA!!!
wtorek, 18.08.2020 02:55 autor: Polak

JAK PIS MÓGŁ TO ZROBIĆ TEN TERLECKI NAMAWIAŁA WSZYSTKICH DO PCHANIA TEJ USTAWY CO ZA LUDZIE W KRAJU KRYZYS A TU SOBIE KASĘ PCHAJĄ CHAMY DO KIESZENI !!!!!
wtorek, 18.08.2020 00:00 autor: ROBERT

Wstydu nie mają, powinni otrzymać 3-4%tak jak przyznają np.emerytom.Obiecali że będą uczciwi, nie pazerni, lojalni idt.a są jeszcze gorsi niż poprzednicy ,kłamią ,oszukują i skłócają naród.Nic z tego dobrego nie będzie .
poniedziałek, 17.08.2020 22:39 autor: an

HAHAHAHA! Kaczyński ograł opozycję jak chciał, tłumaczenie Budki jest idiotyczne. Czy oni są tępi, nieudolni czy ślepi. Opozycja nie istnieje, jakieś KO, nowoczesna która już nowoczesną nie jest, liczy się tylko pieniądz. Jakieś ideały czy programy nie istnieją, gdy kasa w pobliżu. Brak klasy politycznej, zachowania przyzwoitości. PIS kupił wyborców za ich pieniądze a teraz kupił opozycję z nasze pieniadze.
poniedziałek, 17.08.2020 19:13 autor: DSW

Jak dozyjesz tego wieku na darmowe to będzie git.
poniedziałek, 17.08.2020 20:05 autor: DSW

Prezydent, powinien stać na straży prawożądnosci, a kontrowersyjne są jego decyzje, a to już dużo. Jest marionetką rządu, jest zależny a to już masakra.
poniedziałek, 17.08.2020 20:04 autor: DSW

Ano nic
poniedziałek, 17.08.2020 19:43 autor:

Kpisz czy coś dobrego piłeś
poniedziałek, 17.08.2020 19:41 autor:

Chyba aspiryne
poniedziałek, 17.08.2020 19:33 autor:

Tylko KONFEDERACJA ! wielka klasa !
poniedziałek, 17.08.2020 18:26 autor: Ilicz

W tym zgodni potrafią się dogadać banda oszustów
poniedziałek, 17.08.2020 18:08 autor:

co tak mało??
poniedziałek, 17.08.2020 18:07 autor:

Precz z takim rządem !!!!
poniedziałek, 17.08.2020 15:24 autor: ooo

To prima aprilis ??? czy tak na serio ?
poniedziałek, 17.08.2020 17:02 autor: Nic nie piłem

Chyba się człowieku nieźle w głowę uderzyłeś. To niby ma być rekompensata za utraconą pensję nauczyciela. Jeszcze raz się ośmiesz i napisz że jako nauczycielka zarabiała 18000 zł.
poniedziałek, 17.08.2020 17:02 autor: Jatopisałem

A na służbę zdrowia nie ma !
poniedziałek, 17.08.2020 15:17 autor: Wyborca

Łukaszenka to ma dobrze dostaje kasę w dolarach i wszyscy mogą mu skoczyć
poniedziałek, 17.08.2020 16:22 autor: Putyń

Już nie długo jego dni są policzone
poniedziałek, 17.08.2020 16:35 autor: ukrainiec

Dyduch pomijając kadencje 1993-2005 nawet roku nie jesteś posłem po powrociedo Sejmu a już więcej kasy chcesz.
poniedziałek, 17.08.2020 16:04 autor:

Powinni obniżyć sobie pensje a nie podwyższać
poniedziałek, 17.08.2020 15:19 autor: M

Ponad 100%wiecej pensji.czy inne zawody dostaly cos?.pijawki
poniedziałek, 17.08.2020 15:43 autor: Mack

To niech zrezygnuje
poniedziałek, 17.08.2020 15:36 autor:

A dlaczego pierwsza dama nie otrzyma pensji jako nauczycielka?Za nasze podatki ma wikt i opierunek.Darmowe podroze po calym swiecie,więc basta z tym draństwem.Basta!A co do parlamentarzystów opozycji,bo o Pisie nie bedę się wypowiadała,to nigdy nie zagłósuję ani na lewicę,ani tym bardziej na PO. Są głupsi ,jak ustawa przewiduje,dali się pisowcom ograć ,jak uczniaki. Teraz niech spadają.Za trzy lata podziękujemy.I nie ma przebacz! Nie ma .
poniedziałek, 17.08.2020 14:38 autor: elektorat

Coto ża różnica to i tak z budżetu
poniedziałek, 17.08.2020 14:58 autor: księgowa

a budżet z czego powstaje?
poniedziałek, 17.08.2020 15:47 autor:

Co to ma być by się wstydzili ludziom zabierają a sobie ponad 100%dokladaja, ja się dziwię ze ludzie nic nie robią co się stało z naszym walczącym narodem,, ja nie wierzę w to co się dzieje
poniedziałek, 17.08.2020 14:40 autor: Zmartwiona

Te dwie nasze pannusie Mrzygłodzka i Wielichowska to najgorsze posłanki w całym sejmie więc co się po nich można spodziewać
poniedziałek, 17.08.2020 10:40 autor: starosta

Żyją w dobrobycie i luksusie i jeszcze im mało
poniedziałek, 17.08.2020 14:03 autor: aśka

A jakie mają ciuszki to wszystko za nasze pieniądze
poniedziałek, 17.08.2020 14:46 autor: Baśka

wOSTATECZNOSCI MOGLBYM SIE ZTYM ZGODZIC.ALE COS ZA COS.POSLOWIE I SENATOROWIE POWINNI SIE ZADEKLAROWAC ZE WRAZIE POSTEPOWANIA SADOWEGO PRZECIWKO NIM Z AUTOMATU ZRZKAJA SIE SWOICH IMUNITETOW POSELSKICH.
poniedziałek, 17.08.2020 14:27 autor: ENDRIU

Ciągle mało. Świnie do koryta się dobrały.
poniedziałek, 17.08.2020 13:48 autor: rudy

Ręce opadają