komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 21 stycznia 2021

Agnieszki, Jarosława

[FOTO] Punkt pobrań na obecność koronawirusa w Świdnicy

czwartek, 22.10.2020 16:32 , komentarze: 19 , odsłony: 7370
kategorie artykułu:

- Starostwo Powiatowe w Świdnicy informuje, że od dnia 22 października 2020 r. przy Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 47 dostępny jest punkt pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testów na obecność wirusa SARS-CoV-2.  Nowo powstały punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 – 14.30 – mówi Alicja Synowska – Członek Zarządu Powiatu w Świdnicy.

Testy robione są na podstawie skierowania lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Istnieje też możliwość wykonania testu prywatnie po wcześniejszym dokonaniu wpłaty w wysokości 320 zł na konto Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu:

Getin Noble Bank S.A. nr PL 91 1560 0013 2640 9151 4000 0001, tytuł wpłaty: wymaz COVID-19.

Przed wykonaniem wymazu należy przedstawić dowód wpłaty oraz dowód tożsamości z numerem PESEL. Żeby wynik testu był wiarygodny trzeba się do niego przygotować:

- Trzeba być na czczo, nie myć zębów, nie używać płynu do płukania jamy ustnej, zrezygnować z gumy do żucia, tabletek do ssania na gardło, nie pić syropów przeciwkaszlowych, nie stosować żadnych maści, kropli aerozoli do nosa, nie robić inhalacji, ani nie płukać zatok, nie wydmuchiwać nosa przed samym wymazem, wyjąć ruchomą protezę - informuje Alicja Synowska.

Udając się na badanie nie należy korzystać z transportu publicznego. W przypadku pozytywnego wyniku testu, zostanie on przekazany do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy.

 

 

Wasze komentarze

Witam czy są tu osoby które wykonywały test 27.10.(Wtorek)??Czy macie już wyniki,ponieważ u nas jeszcze nie ma.
środa, 04.11.2020 11:37 autor:

Czy są tu osoby które wykonywały test w piątek (23.10) ? Czy macie już może wynik na stronie internetowej?
niedziela, 25.10.2020 16:31 autor: Anonim

Niestety jeszcze nie mam
niedziela, 25.10.2020 18:47 autor: Anonim 2

Seta z pieprzem to przepis stary jak świat wszystko przejdzie
sobota, 24.10.2020 22:36 autor:

Czas oczekiwania kilka godzin z gorączką w kolejce na dworze a pani przed nosem okienko zamyka bo KONIEC PRZYJMOWANIA. Starsza kobieta prawie dusi się od kaszlu a tam ZERO ZROZUMIENIA dla chorych, możliwe że zakażonych, którzy nie dostali się dziś na testy. Chodzą zarażają innych szukając innych punktów poboru. Rodziny nie są objęte kwarantanną bo nie ma testu. GDZIE WŁADZA, BURMISTRZ, RZĄDZĄCY chciący pomów CHORYM możliwe że z COVID....nie noszą maski, nie chodzą do kina na basen - TO ICH UZDROWI....PORAŻKA!!!!
piątek, 23.10.2020 20:37 autor: skierwana na testy :(

Ja dziękuję za możliwość zrobienia testu w mieście rodzinnym. Jak wam nie pasuje to nie róbcie. Znam sporo osób z wynikiem pozytywnym i w każdym przypadku nie jest to ta grypa, która znamy.
czwartek, 22.10.2020 18:28 autor:

Niech zabiją pisie dzwony i sławią mądrość, przebiegłość i dalekowzroczność naszego wodza, który zamiast przygotować nas na kolejna falę zachorowań, walczył z LGBTem, którego sam jest częścią. W kolejnej odsłonie teatrzyku kaczka aresztowała konia, a obecnie nakazuje kobietom rodzić zdeformowane płody i patrzeć na ich cierpienie. To nasz wódz ukochany !
piątek, 23.10.2020 08:00 autor: autor

Skontaktuj się z lekarzem lub z farmaceutą.
piątek, 23.10.2020 13:30 autor: Psychiatra

No proszę, Budka krzyczy, brak testów... a tu na wyciągniecie ręki i co ...... lewactwo i libertyni ogłuchli czy tez ogłupieli......
czwartek, 22.10.2020 23:29 autor: nta

Już się wszyscy cieszyli że będzie blisko ale biurokracja zwyciężyła. Mamy pandemię, dlaczego punkt nie jest czynny 7 dni w tygodniu, co najmniej od 7 do 22, co jak zachoruje i dostanę skierowanie po 14,30, gdzie mam najszybciej zrobić test. Po co zwlekać z działaniem, leczeniem.
czwartek, 22.10.2020 21:39 autor: Obywatel

Skoro tak straszna pandemia to chyba 7 dni w tygodniu powinni pracować? Czy tylko chodzi o nabijanie kasy od zastraszonych ludzi?
czwartek, 22.10.2020 19:29 autor:

PRÓBKE KAŁU TEZ MOZNA ODDAC>>?
czwartek, 22.10.2020 18:20 autor:

Po 14,30 nie zrobisz choć byś miał papier lub fakturę a w następny dzień stój w ogonku. Nie dość że cię olali W POZ to jeszcze mamy kiwać w dupie Do roboty aby na chleb było bo oni mają gratis.
czwartek, 22.10.2020 17:26 autor: Kuracjusz

Wchodząc tam osoba zdrowa może się zarazić.
czwartek, 22.10.2020 16:36 autor: Żywot Briana.

dzisiaj, 6 godz temu
3