Umowy w ramach Programu Ciepłe Mieszkanie podpisane

poniedziałek, 3.10.2022 15:40 710 1

Poprawa jakości powietrza, zmniejszenie emisji pyłów i gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła oraz poprawa efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych to główne cele programu „Cieple Mieszkanie”.

 W poniedziałek, 3 października, w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach odbyło się spotkanie dotyczące podpisania dwóch umów przez Gminę Jaworzyna Śląska oraz Gminę Ząbkowice Śląskie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będącej operatorem programu.    

 W spotkaniu udział wzięli: Ireneusz Zyska Sekretarz stanu Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, Zastępca Burmistrza Miasta Jaworzyna Śląska Justyna Chrebela, oraz lokalne i regionalne media, jak również zaproszeni goście.

 Gmina Świebodzice również złożyła wniosek o dotację do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W przypadku pozytywnej decyzji o udzieleniu dofinansowania, gmina niezwłocznie podejmie wszelkie procedury wdrażania ww. programu na swoim terenie, o czym Mieszkańcy będą informowani na bieżąco poprzez portal miejski i social media Gminy.   

foto - UM Świebodzice

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

ROZBUDOWA STREFY EKONOMICZNEJ wtorek, 04.10.2022 00:19
https://youtube.com/watch?v=HOyCDlg9vg8