komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 18 stycznia 2020

Piotra, Małgorzaty

Komisarz Lew trafi do najmłodszych

czwartek, 5.12.2019 10:20 , komentarze: 1 , odsłony: 830
kategorie artykułu:

Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska przekazała Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy podinsp. Adamowi Jackowi Pilchowi zakupione przez miasto maskotki komisarza Lwa. Posłużą one policjantom do łagodzenia negatywnych emocji u dzieci będących świadkami interwencji policji. Maskotka ta będzie wykorzystywana również podczas działań edukacyjnych w szkołach.

Komisarz Lew jest bardzo dobrze znany dzieciom. Budzi wyłącznie pozytywne emocje i jest bardzo pomocny podczas akcji profilaktycznych prowadzonych przez policjantów wśród najmłodszych. 

- Maskotki mają pomagać dzieciom poszkodowanym w wypadkach i innych zdarzeniach, w ich psychologicznym kryzysie. Psychika dziecka wymaga szczególnej pielęgnacji i ochrony, a taką może dać pluszowa maskotka, cechami przypominająca jednego z policjantów. Do takiej zabawki można nabrać pozytywnych uczuć, a nawet obdarzyć ją tym co u dziecka najcenniejsze, zaufaniem – mówi podinsp. Adam Jacek Pilch.

Działania te wpisują się w zadania gminy związane z profilaktyką alkoholową oraz przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. W sumie zakupiono 100 szt. maskotek, które zostały przekazane Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy. 

- Wspieramy policjantów w ich codziennej służbie. W ubiegłym roku przekazaliśmy tutejszej komendzie strój komisarza Lwa, teraz otrzymali od nas jego wierne repliki w nieco mniejszych rozmiarach – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 13.1.2020 21:25
poniedziałek, 13.1.2020 15:13
czwartek, 9.1.2020 08:10
czwartek, 9.1.2020 07:45
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
Pośrednictwo EUCO
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra