komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 7 sierpnia 2020

Kajetana, Doroty

Komisarz Lew trafi do najmłodszych

czwartek, 5.12.2019 10:20 , komentarze: 1 , odsłony: 1098
kategorie artykułu:

Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska przekazała Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy podinsp. Adamowi Jackowi Pilchowi zakupione przez miasto maskotki komisarza Lwa. Posłużą one policjantom do łagodzenia negatywnych emocji u dzieci będących świadkami interwencji policji. Maskotka ta będzie wykorzystywana również podczas działań edukacyjnych w szkołach.

Komisarz Lew jest bardzo dobrze znany dzieciom. Budzi wyłącznie pozytywne emocje i jest bardzo pomocny podczas akcji profilaktycznych prowadzonych przez policjantów wśród najmłodszych. 

- Maskotki mają pomagać dzieciom poszkodowanym w wypadkach i innych zdarzeniach, w ich psychologicznym kryzysie. Psychika dziecka wymaga szczególnej pielęgnacji i ochrony, a taką może dać pluszowa maskotka, cechami przypominająca jednego z policjantów. Do takiej zabawki można nabrać pozytywnych uczuć, a nawet obdarzyć ją tym co u dziecka najcenniejsze, zaufaniem – mówi podinsp. Adam Jacek Pilch.

Działania te wpisują się w zadania gminy związane z profilaktyką alkoholową oraz przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. W sumie zakupiono 100 szt. maskotek, które zostały przekazane Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy. 

- Wspieramy policjantów w ich codziennej służbie. W ubiegłym roku przekazaliśmy tutejszej komendzie strój komisarza Lwa, teraz otrzymali od nas jego wierne repliki w nieco mniejszych rozmiarach – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy. 

 

Wasze komentarze

środa, 5.8.2020 14:55
1
poniedziałek, 3.8.2020 13:42
poniedziałek, 3.8.2020 09:18
poniedziałek, 3.8.2020 08:55
niedziela, 2.8.2020 09:05
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica