komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 6 lipca 2020

Gotarda, Dominiki

Kompletnie pijany kierowca wpadł w ręce policjantów

piątek, 21.6.2019 11:10 , komentarze: 1 , odsłony: 3655
kategorie artykułu:

Blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie miał 45-latek,który zatrzymany został przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, kiedy kierował samochodem osobowym. Teraz 45-latek za swój czyn odpowie karnie.

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem takiego zachowania jest 45-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, który w czwartkowy ranek kierował samochodem osobowym marki Mazda będąc w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna został zatrzymany na terenie miasta Strzegom przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2,7 promila alkoholu w jego organizmie. 

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.  

 

Wasze komentarze

ZABRAC AUTO
niedziela, 23.06.2019 00:30 autor: BBB
piątek, 3.7.2020 08:51
73
czwartek, 2.7.2020 11:09
1
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia