komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 11 maja 2021

Igi, Miry

Koniec maseczek na świeżym powietrzu. W Radzie Medycznej zdania podzielone

czwartek, 29.4.2021 09:28 , komentarze: 3 , odsłony: 2258
kategorie artykułu:

- W Radzie Medycznej przy premierze są podzielone głosy, kiedy znieść obowiązek noszenia maseczek; zastosowaliśmy bezpieczną formułę, która zmniejsza ryzyko wzrostu liczby zakażeń i opiera się na wyznaczeniu daty i wskaźniku zachorowań - podkreślił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.

Od 15 maja rząd planuje zniesienie obowiązku noszenia maseczek na otwartej przestrzeni (przy zachowaniu dystansu 1,5 m), jeśli poniżej 15 spadnie wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania maseczką nosa i ust w pomieszczeniach.

Müller był pytany w internetowej części rozmowy w Radiu ZET o głosy z Rady Medycznej, że wcześniej można znieść obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Rzecznik rządu odparł, że w Radzie Medycznej są również osoby, które uważają, że ten obowiązek powinien zostać z nami dłużej.

-Te głosy są podzielone. My zastosowaliśmy wskaźnik taki, że z jednej strony jest data, ale z drugiej wskaźnik zachorowań. I to jest bezpieczna formuła, która zmniejsza ryzyko, że ze względu na uchylenie tego obowiązku, może dojść do zwiększenia liczby zakażeń - mówił rzecznik rządu.

Zaznaczył, że w zamkniętych pomieszczeniach, takich miejscach jak pojazdy komunikacji publicznej, sklepy i w takich miejscach, gdzie faktycznie jest więcej osób ten obowiązek noszenia maseczek będzie nadal, przez jakiś czas przynajmniej, obowiązywał. (PAP)

***

A Wy drodzy Czytelnicy uważacie, że decyzja rządu o zniesieniu obowiązku noszenia maseczki na świeżym powietrzu jest słuszna? Na Wasze komentarze czekamy pod artykułem lub pod adresem mailowym: dsw@doba.pl.

 

Wasze komentarze

Oczywiście że ściągać maski,ile mozna
czwartek, 29.04.2021 15:26 autor: Xxx
dzisiaj, 3 godz temu
poniedziałek, 10.5.2021 09:13
poniedziałek, 10.5.2021 08:50
czwartek, 6.5.2021 09:32
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica