komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Koronawirus. Włodarze deklarują promocję, ale czy się zaszczepią?

poniedziałek, 11.1.2021 08:29 , komentarze: 1 , odsłony: 861
kategorie artykułu:

Ponad 200 tysięcy osób poddało się szczepieniom na koronawirusa w Polsce. Lada chwila wejdziemy w kolejny etap przyjęty w Narodowym Programie Szczepień. Czy włodarze gmin powiatu świdnickiego włączą się w promocję szczepień i sami je przyjmą?

Szczepienia w Polsce ruszyły 27 grudnia. W szpitalach węzłowych, których jest ponad 500, trwają szczepienia grupy zero. Od 25 stycznia zaszczepić się będą mogły osoby z pierwszej grupy. W pierwszej kolejności seniorzy powyżej 70 lat, pensjonariusze domów pomocy społecznej, potem osoby powyżej 60 lat, nauczyciele i służby mundurowe. Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 70 lat ruszą od 15 stycznia. Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki. Zgodnie z zapowiedziami, każda osoba, niezależnie od tego, czy jest ubezpieczona, może leczyć się na COVID-19, podlegać bezpłatnej diagnostyce oraz uzyskać bezpłatne szczepienie.

Wielu jednak Polaków nie chce się szczepić. Dlatego tak ważne według ekspertów jest przeprowadzanie akcji promocyjnych  i uświadamianie społeczeństwa o bezpieczeństwie dostępnych preparatów.

Zapytaliśmy więc włodarzy gmin powiatu świdnickiego czy sami skorzystają ze szczepionek oraz o to czy włączą się w ich promocję. Wszyscy, którzy odpowiedzieli byli zgodni.

Jako pierwsza deklarację złożyła prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

- Na pewno się zaszczepię. I zrobią to moje dzieci. Negowanie skuteczności szczepionek, nie tylko przeciw Covid, to skrajna nieodpowiedzialność - podkreśla prezydent Świdnicy.

- Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak zaszczepi się przeciwko koronawirusowi. Urząd Miejski w Żarowie prowadzić będzie akcję informacyjną dla mieszkańców gminy Żarów, w tymże zakresie - informuje Magdalena Pawlik, rzeczniczka UM Żarów.

- Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie to możliwe, oczywiście przestrzegając zasad kolejności szczepień - mówi Agnieszka Komaniecka z UM w Jaworzynie Śląskiej i dodaje. - Urząd Miejski zamierza zaangażować się w promocję szczepień, gdyż tylko one stanowią szansę dla mieszkańców na uodpornienie się na koronawirusa i powrót do normalności. W najbliższych dniach zostanie powołany koordynator, który będzie organizował i nadzorował akcje promocyjne, we współpracy z Samorządową Przychodnią Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej i odpowiednim referatem urzędu. O szczegółach będziemy na bieżąco informować.

- Oczywiście, że się zaszczepię z zachowaniem zasad kolejności. Przeszedłem COVID-19 i przekonuję wszystkich w rozmowach do szczepienia. Również urząd będzie wspierał akcję promocji szczepień - przekonuje wójt gm. Dobromierz, Jerzy Ulbin.

Oczywiście, że tak. W naszych mediach planujemy akcję promocyjną, ale wtedy kiedy szczepienia się rozkręcą - wtóruje mu burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

- Wójt gminy Świdnica zaszczepi się przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Planujemy także wspierać działania informacyjne w tym zakresie - potwierdza rzecznik gminy Świdnica, Janusz Waligóra.

Chęć zaszczepienia wyraził także burmistrz Świebodzic, który w połowie miesiąca spotka się z przedstawicielami przychodni, by omówić plan działania.

Odpowiedzi nie otrzymaliśmy od wójta gm. Marcinowice, Stanisława Lenia.

Lista punktów w powiecie świdnickim, w których będzie można się zaszczepić: KLIKNIJ 

 

Wasze komentarze

Tych co nie ma tzn przeciwni szczepieniu?
poniedziałek, 11.01.2021 16:09 autor:
poniedziałek, 18.1.2021 14:17
1
sobota, 16.1.2021 09:24
1
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D