Kradł prąd. Grozi mu pięć lat

środa, 26.1.2022 15:42 767 0

Kradł prąd. Grozi mu pięć lat

Nielegalne podłączenie się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat. Na sprawcy takiej kradzieży ciąży także obowiązek uiszczenia opłaty za nielegalny pobór energii, której wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Świdniccy policjanci, kolejny raz zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży prądu mieszkańca naszego powiatu.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Marcinowicach oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą świdnickiej komendy wspólnie z pracownikami firmy energetycznej przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej.

-Czynności podejmowane z przedstawicielami firmy energetycznej sukcesywnie doprowadzają do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej. Tym razem realizując własne ustalenia policjanci wraz z pracownikami firmy energetycznej  „odwiedzili” 59-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, gdzie ujawnili nielegalnie przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Tym „sprytnym” sposobem 59-latek doprowadził prąd do swojego mieszkania - informuje oficer prasowy KPP Świdnica
mł.asp. Magdalena Ząbek.

foto - KPP Świdnica

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)