komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Krystian Ogły wystartuje w najtrudniejszym na świecie biegu przez Dolinę Śmierci

sobota, 13.7.2019 11:45 , komentarze: 5 , odsłony: 2452
kategorie artykułu:

Do tego morderczego biegu zapraszanych jest zaledwie stu, starannie wyselekcjonowanych biegaczy z całego świata. Badwater Ultramarathon 135 rozpocznie się już 15 lipca, a w tegorocznej, elitarnej grupie uczestników znalazł się również pochodzący z Dusznik-Zdroju sportowiec, Krystian Ogły. 

Badwater Ultramarathon uważany jest za jeden z najtrudniejszych biegów na świecie, a o tym, kto weźmie w nim udział decydują organizatorzy, wybierając co roku setkę najlepszych biegaczy z całego świata. Rywalizacja rozgrywana jest w Kalifornii, a trasa wiedzie od Doliny Śmierci do Mount Whitney. Dystans biegu wynosi 135 mil, czyli 217 km, a zawodnicy muszą go pokonać w czasie do 48 godzin. Wszystko w temperaturze przekraczającej 50° C.

Krystian Ogły ma szansę zostać siódmym Polakiem, który ukończy to mordercze wyzwanie. Do tego  wyczynu przygotowywał się już od kilku miesięcy pod okiem specjalistów z Centrum Medycznego Salus: fizjoterapeutów, kardiologa i podologa.

Przeprowadziliśmy szczegółowe badania laboratoryjne parametrów krwi oraz mikro- i makroelementów, by uzupełnić ewentualne niedobory. Krystian przeszedł też pogłębioną diagnostykę kardiologiczną. Odbył konsultacje, wykonał próbę wysiłkową i przez dobę nosił holtera EKG, by wykryć wszelkie nieprawidłowości w pracy serca. Dział rehabilitacji CM Salus starał się rozpracować i wzmocnić każdy mięsień ultramaratończyka, wykorzystując do tego celu najnowsze zdobycze medycyny, z falą uderzeniową na czele - mówi Edyta Wolfson z Centrum Medycznego Salus. - Na trasie nie ma punktów serwisowych i każdy zawodnik ma swój własny support. Nasz fizjoterapeuta przez cały czas trwania biegu będzie pełnił dyżur on-line, czuwając nad Krystianem i przekazując ewentualne wskazówki. Trzymamy kciuki, by Krystian ukończył bieg. Wiemy, że może tego dokonać. Niezależnie od wyniku zapewnimy mu regenerację po powrocie do kraju. Projekt Salus - nowoczesna ortopedia obejmuje bogatą gamę zabiegów, które pozwalają wrócić sportowcom do formy (m.in. zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego separowanego z krwi pacjenta i komórek macierzystych uzyskiwanych z tłuszczu) oraz z powodzeniem leczyć ewentualne kontuzje (m.in. rekonstrukcje więzadła krzyżowego i inne zabiegi  artroskopowe). Za nowoczesnym sprzętem stoją profesjonaliści. Szefem oddziału szpitalnego CM Salus w zakresie ortopedii jest uznany ortopeda lek. med. Grzegorz Świsulski - dodaje. 

Pochodzący z Dusznik-Zdroju, a mieszkający obecnie w Sobótce, Krystian Ogły wielokrotnie zdobywał czołowe miejsca w prestiżowych biegach na całym świecie. W ubiegłym roku sportowiec, jako pierwszy Polak, ukończył cały cykl wyczerpujących biegów UTWT (Ultra Trail World Tour). Swoją fenomenalną formę zaprezentował również w kwietniu br. w Argentynie, gdzie podczas odbywającego się biegu Patagonia Run, stanął na podium i zajął wysoką, trzecią lokatę. 

Badwater Ultramarathon do tej pory ukończyło sześciu naszych rodaków. W tegorocznym biegu, jaki rozpocznie się już w poniedziałek 15 lipca, oprócz Krystiana Ogły, udział weźmie także Patrycja Bereznowska, która jeśli zdoła go ukończyć będzie pierwszą Polką na mecie tego biegu. 

 

 

Wasze komentarze

Powodzenia i szczęśliwego powrotu życzę.
sobota, 13.07.2019 19:49 autor: bielawianka
Ja też trzymam kciuki!
sobota, 13.07.2019 23:05 autor:
Musisz wygrać a jak nie to też będzie dobrze. Już...
niedziela, 14.07.2019 12:37 autor: fan
Trzymamy kciuki,za was....
poniedziałek, 15.07.2019 22:19 autor: Świdnica
Brawo. Powodzenia iiii udanej zabawy :)
wtorek, 16.07.2019 14:43 autor:
dzisiaj, 7 godz temu
piątek, 10.7.2020 13:57
piątek, 10.7.2020 13:53
piątek, 10.7.2020 13:35
piątek, 10.7.2020 13:35
czwartek, 9.7.2020 11:54
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec