komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 3 lipca 2020

Jacka, Anatola

Ksiądz wysyłał niestosowne SMS-y 13-latce

piątek, 1.3.2019 09:33 , komentarze: 29 , odsłony: 21596
kategorie artykułu:

W 2015 roku pełnił posługę jako wikariusz w Jaworzynie Śląskiej. Wcześniej uczył dzieci jako katecheta w jednej z podstawówek w Żarowie i Nowej Rudzie. W 2017 roku trafił do Ząbkowic Śląskich z Kłodzka. Ksiądz Michał J., właśnie został oddelegowany do domu księży emerytów w Świdnicy. Za wysyłanie niestosownych SMS-ów do 13-letniej dziewczynki.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich. Organom ścigania udało się zabezpieczyć telefon nastolatki, wkrótce zostanie też przesłuchana w obecności psychologa.

- Prowadzimy postępowanie, które nadzoruje prokuratura rejonowa w Ząbkowicach Śląskich, w sprawie dotyczącej kontaktu SMS-owego dorosłego duchownego z osobą poniżej 15 roku życia, dokładnie z 13-latką – mówi Doba.pl Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Sprawa jest więc poważna. Duchowny był wikarym w jednej z ząbkowickich parafii, wcześniej pełnił posługę także w Kłodzku, Jaworzynie Śląskiej i Żarowie. Na forum z powiatu świdnickiego, pod informacją o postępowaniu prokuratury i SMS-ach księdza z 13-latką, pojawiły się m.in. takie komentarze:

"Uczył w naszym gimnazjum chwile.... Już wtedy pisał smsy do dziewczyn"

"Pamiętam to i te akcje z smsami"

"Jeśli to ten, o którym myślę, to wcale mnie to nie dziwi, w gimnazjum cały czas komentował dziwnie i mnie i koleżanki tyle, że każdy naturalnie wiedział, żeby olewać typa."

"Ten ks. jak był w podstawówce gadał do mnie sexy bomba hahah"

- Z kolei ja dobrze czuje się w towarzystwie zarówno młodzieży, jak i osób starszych - przyznaje Michał J.. - Moim marzeniem jest, by w przyszłości otworzyć świetlicę czy też klub dla młodzieży - mówił w 2010 roku w tygodniku Niedziela, tuż przed wyświęceniem.

- W momencie otrzymania takich informacji niezwłocznie podjęliśmy decyzję o odwołania księdza z parafii i zakazy wykonywania posługi duszpasterskiej do czasu wyjaśnienia sprawy. Postępujemy zgodnie z wytycznymi konferencji Episkopatu Polski i prawa karnego. Ksiądz przebywa obecnie w domu emerytów w Świdnicy. Nigdy wcześniej nie otrzymywaliśmy informacji o niestosownym zachowywaniu się księdza - mówi doba.pl, rzecznik Diecezji Świdnickiej, ks. Daniel Marcinkiewicz.

Jeśli podejrzenia śledczych potwierdzą się, księdzu grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności z art. 200a Nawiązywanie kontaktu z osoba małoletnią za pomocą systemu teleinformatycznego w celach pedofilskich § 1. "Kto w celu popełnienia przestępstwa określonego w art. 197 zgwałcenie lub wymuszenie do poddania się innej czynności seksualnej § 3 pkt 2 lub art. 200 obcowanie płciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom seksualnym, jak również produkowania lub utrwalania treści pornograficznych, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej nawiązuje kontakt z małoletnim poniżej lat 15, zmierzając, za pomocą wprowadzenia go w błąd, wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania sytuacji albo przy użyciu groźby bezprawnej, do spotkania z nim, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

fot. pixabay

 

Wasze komentarze

Zmień dilera. I to szybko.
piątek, 01.03.2019 10:47 autor: Jj
Alternatywą będzie rychłe wstąpienie do ...
piątek, 01.03.2019 11:03 autor:
JESZCZE NIE MA WYROKU A WY JUŻ OSKARŻACIE . Nie...
piątek, 01.03.2019 18:23 autor: ZĄBKOWICZANIN
MASZ PRAWDE. PO SPRAWIE SIĘ OKARZE!
piątek, 01.03.2019 18:26 autor: nie ważne kto ważne że wieże
JESZCZE NIE MA WYROKU A WY JUŻ OSKARŻACIE . Nie...
piątek, 01.03.2019 18:28 autor: ZĄBKOWICZANIN
Czas by się odezwali parafianie z Podw. Krzyża w Kłodzku,co...
piątek, 01.03.2019 20:24 autor: Kazimierz
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica