komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 21 czerwca 2021

Alicji, Alojzego

LO w Świebodzicach

piątek, 17.4.2020 14:13 , komentarze: 0 , odsłony: 929
kategorie artykułu:

OFERTA DLA ABSOLWENTÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Dołącz do ludzi ciekawych świata, odkrywczych i pełnych pasji. Zdobądź kompetencje gwarantujące sukces edukacyjny i zawodowy w zmieniającym się świecie. I przygotuj się z nami do matury na 100%. 

Wybierz Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Świebodzicach.

PRZYJDŹ, ZOBACZ I ZOSTAŃ Z NAMI!

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 9,
58-160 Świebodzice
tel. 74 665 09 52
Więcej na stronie - https://loswiebodzice.net/webn/

 

Klasa akademicka: przedmiot wiodący – matematyka. 

Co oferujemy?: poznanie różnych zagadnień z zakresu matematyki i fizyki jako dyscyplin naukowych oraz najważniejszych ich zastosowań, rozwijanie zdolności stawiania hipotez i ich dowodzenia, obserwacje i eksperymenty pozwalające zrozumieć świat i prawa nim rządzące, solidne przygotowanie do egzaminu maturalnego. A wszystko to w nowocześnie wyposażonych pracowniach matematycznej i fizycznej, gdzie każdy uczeń ma możliwości wykonywania doświadczeń i korzystania z nowoczesnych środków dydaktycznych. Proponujemy również interesujące zajęcia dla pasjonatów historii, wiedzy o społeczno-politycznych problemach świata, sztuki, literatury, filozofii i języka oraz wiedzy o kulturze. W tej klasie można nauczyć się jak krytycznie patrzeć na źródła historyczne i wyciągać wnioski czy poznać narzędzia przydatne w interpretacji dzieła literackiego i innych tekstów kultury. Zdobywanie wiedzy będzie wzbogacone nabyciem umiejętności praktycznych i możliwością rozwoju talentów artystycznych. 

Profil klasy przygotowuje do podjęcia studiów na większości kierunków inżynierskich w uczelniach technicznych oraz uniwersytetach w kraju i za granicą np.: informatyka, matematyka, fizyka, mechanika, mechatronika, elektronika, automatyka i robotyka, architektura i urbanistyka, grafika komputerowa, architektura krajobrazu, telekomunikacja, bankowość, logistyka, finanse i rachunkowość i inne kierunki ekonomiczne. Ponadto zdobyta wiedza z zakresu przedmiotów humanistycznych pozwoli na podjęcie studiów na kierunkach np. prawo, politologia, filologia polska, filologia angielska, filologia germańska, filologia słowiańska, filologia rosyjska, etnografia, historia, historia sztuki, kulturoznawstwo, socjologia, kierunki artystyczne, pedagogika i psychologia. 

Klasa przyrodnicza: przedmiot wiodący - biologia. 

Co oferujemy? W tej klasie uczniowie przygotują się nie tylko do egzaminu maturalnego z przedmiotów kierunkowych w zakresie rozszerzonym, ale również poznają metody eksperymentalne w chemii i biologii. Profil klasy przygotowuje do wielu konkursów i olimpiad, kształtuje badawczy sposób myślenia, rozwija umiejętności eksperymentowania, obserwacji, wyciągania wniosków. Tu kształtuje się postawy prozdrowotne i proekologiczne. Profil klasy pozwala na samodzielne wykonywanie wszelkich czynności eksperymentalnych, prowadzenie obserwacji, analizę i interpretację danych eksperymentalnych. A wszystko to w nowocześnie wyposażonych pracowniach: biologicznej i chemicznej z indywidualnymi stanowiskami uczniowskimi do wykonywania doświadczeń. Proponujemy również interesujące zajęcia dla pasjonatów historii, wiedzy o społeczno-politycznych problemach świata, sztuki, literatury, filozofii i języka oraz wiedzy o kulturze. W tej klasie można nauczyć się jak krytycznie patrzeć na źródła historyczne i wyciągać wnioski czy poznać narzędzia przydatne w interpretacji dzieła literackiego i innych tekstów kultury. Zdobywanie wiedzy będzie wzbogacone nabyciem umiejętności praktycznych i możliwością rozwoju talentów artystycznych. 

Uczniowie tej klasy są gotowi, aby zdać maturę na poziomie rozszerzonym z przedmiotów przyrodniczych. Matura ta jest przepustką na m.in. następujące kierunki studiów: medycyna, stomatologia, pielęgniarstwo, fizykoterapia, farmacja, dietetyka, ratownictwo medyczne, analityka medyczna, kosmetologia, architektura krajobrazu, biotechnologia, inżynieria medyczna, ochrona środowiska, psychologia, weterynaria. Rozwój kompetencji humanistycznych pozwoli na podjęcie studiów m.in. na następujących kierunkach: prawo, politologia, filologia polska, filologia angielska, filologia germańska, filologia słowiańska, filologia rosyjska, etnografia, historia, historia sztuki, kulturoznawstwo, socjologia, kierunki artystyczne, pedagogika i psychologia.

 

Wasze komentarze

środa, 10.3.2021 12:08
środa, 10.3.2021 15:17
środa, 10.3.2021 15:19
środa, 10.3.2021 15:28
środa, 10.3.2021 15:29
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D