komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 7 lipca 2020

Cyryla, Estery

Lobbują o niższe ceny biletów

piątek, 5.7.2019 12:57 , komentarze: 9 , odsłony: 3358
kategorie artykułu:

Od 1 lipca tego roku pasażerowie za przejazd ze Świdnicy szynobusem do stolicy Dolnego Śląska płacą pełną stawkę, czyli 13,50 zł. Do końca czerwca było to tylko 8 zł. Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska zwróciła się z apelem do marszałka Województwa Dolnośląskiego, Cezarego Przybylskiego, w sprawie przywrócenia okresu promocyjnego dla cen biletów kolejowych na trasie Świdnica-Wrocław.

Bezpośrednie połączenie kolejowe Świdnicy z Wrocławiem wróciło do rozkładu po 13 latach. Zostało ponownie uruchomione w grudniu 2013 roku. Od tego czasu nowoczesne i wygodne szynobusy dowożą pasażerów do stolicy Dolnego Śląska. Średnio jest ich blisko 13000 miesięcznie. Na tak dużą popularność tego środka transportu miała wpływ promocyjna cena biletów, która obowiązywała do 1 lipca tego roku. Po jej zakończeniu pasażerowie za przejazd uiszczają pełną stawkę. Odpłatność za bilet miesięczny wzrosła z 180 zł do 269 zł. Tymczasem cena biletu na przejazd busem wynosi 8,50 zł. Wzbudziło to niepokój części mieszkańców, którzy zwrócili się do Prezydent Miast Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej z prośbą o interwencje.

- Od kilku dni docierają do mnie sygnały od mieszkańców Świdnicy, korzystających z połączenia kolejowego miedzy Świdnicą a Wrocławiem, którzy zaniepokojeni są wzrostem opłat za przejazd. W związku z tym wystosowałam do marszałka Województwa Dolnośląskiego, Cezarego Przybylskiego oraz do zarządu Kolei Dolnośląskich pismo, w którym apeluję o ponowne rozważenie przywrócenia cen promocyjnych na tej trasie – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

W piśmie tym prezydent Świdnicy zwraca uwagę na to, że w dużej mierze z połączenia kolejowego z Wrocławiem korzystają uczniowie szkół ponadpodstawowych, studenci oraz osoby dojeżdżające do pracy. Wyraża również swoje obawy co do skutków, jakie mogą wystąpić w przypadku braku promocyjnych opłat za bilety.

- Spowodować może spadek liczby pasażerów, korzystających z usług Kolei Dolnośląskich. Przyczyni się to również do zwiększenia wykluczenia transportowego do stolicy naszego województwa ze Świdnicy i okolic. Zmniejszy to jednocześnie bezpieczeństwo podróżnych oraz zwiększy obciążenie w ruchu kołowym na bardzo niebezpiecznej drodze krajowej nr 35 – pisze w swoim liście do marszałka, prezydent Beata Moskal-Słaniewska

O podwyższeniu cen biletów pisaliśmy tutaj:

Za bilet kolejowy ze Świdnicy do Wrocławia o 5 zł drożej

 

Wasze komentarze

Olać za tę cenę objadę w dwie strony busem
niedziela, 07.07.2019 11:39 autor: b
Niechaj Pani Prezydent zacznie dotować połączenie.
niedziela, 07.07.2019 07:57 autor:
Każdy komu życie miłe i wygoda!
niedziela, 07.07.2019 05:01 autor:
Prezes ma za dużo kasy 30% za dużo
piątek, 05.07.2019 13:49 autor:
dzisiaj, 4 godz temu
poniedziałek, 6.7.2020 10:43
poniedziałek, 6.7.2020 09:49
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica