Mamy mistrzostwo Dolnego Śląska młodzików!

poniedziałek, 1.4.2019 17:50 853 0

Był potrzebny punkt i jest punkt! Po wyjazdowym remisie 39-39 (karne dla rywali) w Głogowie z Chrobrym młodzicy ŚKPR-u Świdnica na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie tytuł mistrzów Dolnego Śląska i udział w rozgrywkach centralnych. To kolejny sukces młodzieżowych grup ŚKPR-u Świdnica. Brawo drużyna, brawo trener Wiesław Iwanio!

Świdniczanie do meczu przystąpili z poważnymi kłopotami kadrowymi. Najlepszy strzelec ligi - Hubert Barcik zmagał się z anginą, a Szymon Miśkiewicz cały czas przechodzi rehabilitację po kontuzji. Dodatkowo jeden z graczy nie mógł zagrać z powodu kłopotów z odnowieniem badań lekarskich. Gospodarze zwietrzyli swoją szansę, a dodatkowo zmotywowało ich niedawne zwycięstwo z wiceliderem tabeli.

To było wyjątkowe trudne spotkanie dla młodego ŚDKPR-u. Świdniczanie długo gonili wynik. Do przerwy przegrywali 16:19. Straty odrobili w 33 minucie (23:23), a potem kilka razy wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Gospodarze jednak nie odpuszczali i jeszcze 100 sekund przed końcową syreną to gospodarze wygrywali 39:37. Końcówka należała jednak do ŚKPR-u. Najpierw trafił Mateusz Majczak, a po wybronieniu akcji rywali i szybkiej kontrze Szare Wilki zarobiły rzut karny. Na sekundę przed końcem trafił Hubert Barcik!

W konkursie rzutów karnych potrzebne były aż dwie serie. Minimalnie lepsi okazali się gracze Chrobrego. - Po meczu dfoszło do ciekawej sytuacji, bo obie drużyny cieszyły się z osiągniętego wyniku. Chrobry, bo pokonał lidera i nym bo osiągnęliśmy swój cel na ten mecz - zdobyliśmy punkt, co zapewniło nam tytuł mistrzowski już na kolejke przed końcem rozgrywek - mówi trener Wiesław Iwanio.

Ostatni mecz świdniczanie rozegrają w czwartek, 4 kwietnia. O 18.30 w hali SP 105 zmierzą się z także walczącą o awans do rozgrywek centralnych Siódemką Miedzią Legnica.

Chrobry I Głogów - ŚKPR Świdnica 39:39 (19:16), k. 6:5

ŚKPR: Klimczak, Radziszewski - Barcik 13, Majczak 9, Szymanoski 6, Kaczor 5, Miśkiewicz 4, Kuprin 2, Supran, Westerlich