Medale strzegomskich judoków

środa, 3.3.2021 14:21 813 0

Łagiewniki – 20 lutego br. – były areną mistrzostw Dolnego Śląska w judo. Zawody zgromadziły ponad 380 judoków, w tym 11 ze strzegomskiej sekcji AKS-u Strzegom. Plan, jaki postawili sobie przed imprezą podopieczni Józefa Smotera, czyli wywalczenie kilku medali, został zrealizowany.

W kategorii dzieci starsze (42 kg) Karol Górski zajął 3. miejsce. W kategorii młodzik (44 kg) złoty medal wywalczyła Klaudia Borowiec, a w kategorii do 40 kg Julia Herbut stanęła na najniższym stopniu podium. Jakub Zalas - mimo dużego zaangażowania - uległ rywalom w kategorii do 66 kg. Martyna Janaszek w kategorii do 57 kg zdobyła złoty medal, a Zuzanna Oleksiuk (kategoria do 52 kg) i Nikola Kamińska (kategoria +70 kg) zdobyły 2. miejsca. Julia Wołczańska (kategoria junior do 70 kg) dopiero w finale znalazła godną przeciwniczkę, ostatecznie zdobywając srebrny medal.

Od młodszych kolegów i koleżanek nie chcieli być gorsi panowie z grupy Masters z AKS-u Strzegom. Maciej Romanowski w kategorii do 100 kg wywalczył medal srebrny, a Tomasz Chojnacki w kategorii do 81 kg zajął 3. miejsce.

Gratulujemy zawodnikom dobrego startu i zdobytych medali. Wyjazd na zawody mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy Strzegom.