komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 27 maja 2020

Augustyna, Juliana

Miasto kupiło laptopy do nauki zdalnej dla potrzebujących uczniów

wtorek, 7.4.2020 17:39 , komentarze: 2 , odsłony: 850
kategorie artykułu:

40 nowych laptopów trafi do świdnickich uczniów, którzy ze względu na brak takiego sprzętu nie mogą korzystać z nauczania zdalnego. Miasto chce przekazać ten sprzęt dyrektorom poszczególnych szkół podstawowych jeszcze przed świętami. 

Zdalna nauka w czasie pandemii koronawirusa to rzeczywistość, z która muszą zmierzyć się zarówno nauczyciele jak i uczniowie. Tego typu edukacja nie jest niestety pozbawiona wad. Jedną z nich jest wykluczenie dzieci, które ze względu na brak odpowiedniego sprzętu komputerowego z tej formy nauki nie mogą skorzystać. Aby umożliwić im dalszą edukację  Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska złożyła wniosek do Ministra Cyfryzacji o sfinansowanie zakupu laptopów dla uczniów, którzy ich nie posiadają. Dla naszej gminy przewidziano refundację w kwocie 100.000 zł. 

- Oczywiście środki otrzymamy po przedłożeniu dokumentów poświadczających zakup sprzętu komputerowego. Nie czekając na refundację wydatków, zakupiliśmy 40 laptopów, z przeznaczeniem dla uczniów naszych szkół podstawowych. Zostaną one użyczone uczniom, którzy znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. Zdajemy sobie sprawę, że sprzętu może dla wszystkich nie wystarczyć, ale pomoże on tym, którzy bez niego nie mieliby szans na kontynuację nauki – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Wnioski o zapotrzebowanie na laptopy składają dyrektorzy szkół w porozumieniu z wychowawcami klas/pedagogami szkolnymi w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Urzędnicy chcą rozdysponować sprzęt komputerowy jeszcze przed świętami.

 

 

Wasze komentarze

tak, dotacje idą z rządu
środa, 08.04.2020 14:46 autor:
niedziela, 24.5.2020 10:20
piątek, 22.5.2020 13:26
środa, 20.5.2020 12:05
poniedziałek, 18.5.2020 14:35
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki