komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 24 września 2019

Gerarda, Ruperta

Miasto zagospodaruje rondo

piątek, 23.8.2019 13:41 , komentarze: 0 , odsłony: 586
kategorie artykułu:

Świdniccy radni wyrazili zgodę na przejęcie od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad  i zagospodarowanie ronda u zbiegu ulic Ludwika Zamenhofa, Emilii Plater i Ceglanej. 

- Świdnica przywiązuje wielką wagę do wizerunku i estetyki miasta, dlatego od kilku lat prowadzone są prace polegające m.in. na rewitalizacji parków, odtwarzaniu skwerów, a także zagospodarowaniu zielenią pasów drogowych - mówi rzecznik UM Świdnica, Magdalena Dzwonkowska

Droga krajowa nr 35 jest główną arterią komunikacyjną miasta, przez którą każdego dnia przejeżdża ponad 20 tysięcy pojazdów. Z uwagi na to uznano, że zagospodarowanie ronda zlokalizowanego na wjeździe do Świdnicy nie powinno odbiegać od przyjętych standardów. Szczegółowe zasady i warunki finansowania zadania zawarte zostaną w porozumieniu z GDDKiA. Zgodnie z nim miasto sporządzi projekt zagospodarowania terenu, wykona prace wynikające z niego oraz w okresie 3 lat od dokonania nasadzeń zajmie się bieżącym utrzymaniem ronda. Koszty związane z realizacją tych zadań w latach 2019 - 2021 nie przekroczą kwoty 72 600 zł. 

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
2
sobota, 21.9.2019 11:19
7
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia