komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 21 lipca 2019

Daniela, Diany

Minister Ziobro o zabójstwie 10-latki: "Dopadniemy go, to kwestia czasu"

niedziela, 16.6.2019 11:05 , komentarze: 8 , odsłony: 7175
kategorie artykułu:

Od czwartku policja oraz prokuratura poszukuje sprawcy okrutnego morderstwa na 10-letniej dziewczynce, której ciało znaleziono w lesie w okolicy Pożarzyska. 

Zarówno w rodzinnej miejscowości dziecka, jak i tej, w której znaleziono jej ciało, mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo swoich pociech. Zwłaszcza, że morderca pomimo ogromnego zaangażowania służb, nadal przebywa na wolności. Spiralę strachu skutecznie podkręcają też niesprawdzone informacje przekazywane za pomocą Facebooka: na lokalnych grupach i prywatnych profilach. To tam wskazywani są potencjalni sprawcy, często z imienia i nazwiska. Podsycanie emocji, informowanie w każdym momencie o blokadach policji na terenie gminy, z pewnością nie pomoże mundurowym w skutecznym ujęciu zabójcy. Choć jak podkreślają prokuratorzy każda informacja, nawet ta najbardziej nieistotna, może się rozwikłaniu sprawy, przysłużyć. Warto jednak kontaktować się bezpośrednio z policją i dać im czas na działanie, zamiast publikować posty z dywagacjami.

Za ogromną krzywdę dziewczynki należy się tej bestii najsurowszy wymiar kary. Ubolewam, że jeszcze nie weszło w życie bezwzględne dożywocie, które w miniony piątek z inicjatywy ministerstwa sprawiedliwości uchwalił parlament. To będzie najwyższa kara, jaką będzie można wymierzyć za najcięższe zbrodnie w sytuacji, gdy nie jest możliwe przywrócenie kary śmierci. A to ona w moim przekonaniu byłaby sprawiedliwą zapłatą za tak okrutny mord na niewinnej dziewczynce - podkreślił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro dla stacji tvn24 i dodał. - Dopadniemy go. To kwestia czasu. Nad sprawą pracują najlepsi prokuratorzy i policjanci. Dzięki najnowocześniejszej technice i zaangażowaniu specjalistów udało się zabezpieczyć wiele śladów.

Justyna Bereśniewicz, doba.pl

Czytaj także:

Prokuratura po śmierci dziecka: zawężono krąg podejrzanych

 

Wasze komentarze

Oby się nie pospieszyli jak w sprawie Komedy
niedziela, 16.06.2019 21:34 autor:
to Rafał z ddz na pewno
niedziela, 16.06.2019 16:08 autor: swiety
piątek, 5.7.2019 11:09
1
poniedziałek, 1.7.2019 12:50
1
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
SKUP AUT
Szpital LATAWIEC
Cukiernia Kasia