MKS Karolina wywalczyła awans do klasy okręgowej

poniedziałek, 27.5.2024 12:34 280 0

Dzięki wygranej na wyjeździe z KS Walim 2:1, po roku przerwy MKS Karolina przypieczętowała awans do klasy okręgowej.

Spotkanie było szybkie i wyrównane. Choć początek meczu należał do jaworzynian, którzy stworzyli sobie kilka doskonałych okazji do zdobycia bramki, to gospodarze strzelają pierwszego gola. W 24' minucie świetnym uderzeniem z rzutu wolnego z ok.30 m popisał się Kamil Śmiałowski. 7 minut później MKS Karolina doprowadziła do remisu. Po wrzutce z rzutu wolnego Emila Gliwy, do piłki wślizgiem dopadł Miłosz Ilski i pokonał bramkarza Łukasza Guta. Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwsze połowy.

W przerwie trener Jakub Rosiak wprowadził zmiany w drużynie MKS Karolina. Na placu gry pojawili się Sebastian Putaj i Oskar Wajdzik, który już chwilę później zdobył bramkę na prowadzenie. Po dobrym podaniu od Michała Rosiaka wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował tej szansy. Mimo wielu okazji z jednej i drugiej strony wynik już do końca się nie zmienił. - Mecz był na pewno jednym z najciekawszych w rundzie wiosennej. Obie drużyny walczyły z zaangażowaniem i wynik mógł się obrócić w dwie strony, chociaż akcji mieliśmy więcej. Na pewno był to najbardziej wymagający przeciwnik w tej rundzie, postawa naszych zawodników zasługuje zatem na pochwałę. Trudny przeciwnik, trudny teren, ale 3 punkty są nasze i super, że wygrana w tym meczu przypieczętowała nasz awans do okręgówki – komentuje kierownik drużyny Piotr Zaremba.

KS Walim - Miejski Klub Sportowy Karolina w Jaworzynie Śląskiej 1:2
(Kamil Śmiałowski 24' - Miłosz Ilski 30', Oskar Wajdzik 52').