Młody lis wpadł we wnyki, konieczna była eutanazja

czwartek, 3.11.2022 08:09 2016 2

Wolontariusze Fundacji Mam Pomysł ze Świdnicy pojechali do oddalonych o kilkanaście kilometrów Świebodzic po młodego lisa, który wpadł we wnyki. Ranne zwierzę błąkało nieopodal jednego z supermarketów.

 -  Wydawało się nam, że takie rzeczy już się nie zdarzają... Ale jednak się myliliśmy. Dostaliśmy zgłoszenie w sprawie lisa, który kilka tygodni błąkał się w okolicach sklepu intermarche w Świebodzicach, natomiast jak się okazało był to lis z wnykami, które zatrzasnęły mu się na łapie! Po kilku dniach lisa udało się schwytać do klatki łapki, jednakże stan zwierzęcia już był na tyle krytyczny, że jedyne co nam pozostało to ulżyć mu w cierpieniu... Otwarte złamanie kości śródręcza, martwica, a przede wszystkim ogromny ból dla tego lisa. Kłusownictwo to przestępstwo! Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby sprawca poniósł konsekwencje tego co zrobił, jeśli ktoś ma jakieś informacje w sprawie prosimy o kontakt jak najszybciej  - informują wolontariusze Fundacji Mam Pomysł.

Kłusownictwo ścigane jest z art. 53 prawa łowieckiego, grozi za nie kara pięciu lat więzienia. Prócz tego sądy orzekają kary pieniężne za zabicie zwierząt. Leśnicy ostrzegają: w niektórych okolicach zastawiane sidła i wnyki mogą być niebezpieczne np. dla grzybiarzy. Warto wiedzieć, jak mogą wyglądać, by się ustrzec zagrożenia i poinformować o ich znalezieniu służbę leśną.

foto- Fundacja Mam Pomysł

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

kjk czwartek, 03.11.2022 17:25
Wnykowców we wnyki i pod pręgierz. Taki piękny lisek.
PiC czwartek, 03.11.2022 18:30
Posiekać rozrzucić po lesie jako karmę