niedziela, 20 października 2019

Ireny, Kleopatry

Młodzi szachiści z nowymi kategoriami szachowymi

wtorek, 8.10.2019 11:39 , komentarze: 0 , odsłony: 155

W miniony weekend (5-6 października) w Żarowie rozegrany został VII Memoriał Szachowy pamięci Jana Kipczaka i Pawła Paradowskiego. W gronie startujących w turnieju blisko 120 osób znalazło się kilkunastu młodych miłośników gry w szachy ze Strzegomia.

W grupie C - dla zawodników bez kategorii oraz posiadających 5 kategorię szachową - wysokie 5. miejsce zajął Aleksander Stempniewicz, zajmując jednocześnie 3 miejsce wśród juniorów. 7. miejsce zajął Szymon Cygan, na 15. miejscu uplasował się Błażej Miszkiewicz, 21 był Jakub Jedyńczuk, 24 - Jim Komisarczyk, 25 - Hanna Wójcik (3. miejsce wśród juniorek) i 26 – Zuzanna Włodarczyk. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Hubert Kołodziej, Michał Krosta i Aleksandra Podhorodecka. W grupie tej Aleksander Stempniewicz i Hanna Wójcik zdobyli 4 kategorię szachową, natomiast Szymon Cygan, Jakub Jedyńczuk i Zuzanna Włodarczyk zdobyli 5 kategorię szachową. Trudniejsze zadanie miała trójka młodych szachistów występująca w silniejszej grupie B dla zawodników posiadających już 4 kategorię szachową. Tutaj szachiści rywalizowali w turnieju aż dwa dni. Najwyższe miejsce zajął Artur Ratkowski, zajmując dobre, 13 miejsce. Oprócz niego w tej grupie wystąpili: Gabriella Gołębczyk i Wojciech Zontek.

piątek, 18.10.2019 14:38
piątek, 18.10.2019 14:35
piątek, 18.10.2019 12:30
piątek, 18.10.2019 10:16
piątek, 18.10.2019 10:15
piątek, 18.10.2019 08:47
czwartek, 17.10.2019 09:13