Mobilizują siły by pomóc Antosiowi

poniedziałek, 17.10.2022 11:22 736 0

Antoś Sobecki dzielnie walczy o zdrowie i życie. Chłopczyk urodził się ze skomplikowaną wadą serca, której operacja nie jest refundowana przez NFZ. Mieszkańcy Świebodzic mobilizują siły, by pomóc Antosiowi w walce z chorobą. Kup misia lub przyjdź na festyn i pomóż.

 - Gdy usłyszeliśmy diagnozę na badaniach prenatalnych, maleńki Antoś był jeszcze w brzuchu. ,,Wasz synek ma wadę serca, jest to najcięższa ze wszystkich wad, ma połowę serduszka - to HLHS..." Zawalił nam się cały świat. Jeździliśmy do różnych specjalistów w całym kraju, by szukać ratunku. Wszyscy potwierdzali brutalną diagnozę, a my z każdą kolejną wizytą baliśmy się coraz bardziej… To wtedy rozpoczął się nasz koszmar i niekończąca się walka o życie naszego synka - relacjonują rodzice Antosia.

 Antoś w 7 dobie życia przeszedł pierwszą operację. Powiedziano nam, że bez niej chłopiec umrze. Nie da się opisać słowami, co czują rodzice, którzy patrzą na swoje kilkudniowe dziecko z myślą, że to mogę być jego ostatnie chwile. Niestety, operacja nie powiodła się ze względu na stan zdrowia synka. Lekarze mogli tylko założyć bandingi na tętnice płucne, a mimo tego i tak doszło do komplikacji - Antoś jednej doby był otwierany trzy razy i doszło do krwotoku. Synek leżał zaintubowany prawie dwa tygodnie i walczył o każdą minutę, każdą godzinę, każdy dzień -mówią rodzice chłopca.

 - Jesteśmy przerażeni, bo małe serce wciąż nie bije prawidłowo! Dźwięk szpitalnych maszyn znamy lepiej niż tykanie zegara. Błagamy, bo bez Was to się nie uda. Błagamy, bo wiemy, że z Waszą pomocą Antoś przezwycięży trudności i tym razem. Kochamy go bezgranicznie i bezwarunkowo. Nigdy się nie poddamy i będziemy walczyć o niego do ostatniego oddechu. Nigdy nie przestaniemy wierzyć, że przyjdzie dla nas czas spokoju. Kochani, pomóżcie nam zawalczyć o życie naszego synka. Dostaliśmy wycenę z kliniki w Genewie. Operacja będzie kosztować ponad 2 miliony złotych i musi być podzielona na dwa etapy. Mamy 3 tygodnie na zebranie ponad miliona złotych na pierwszy etap operacji! Musimy być w Genewie jak najszybciej. Antek musi trafić na stół operacyjny teraz! Jego serce dłużej tego nie wytrzyma…-  apelują  rodzice Antosia.

 Społeczność Świebodzic organizuje festyn charytatywny, odbędzie się on w sobotę, 22 października 2022 roku w godzinach od 10.00 do 13.00 przy dużej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach. – Zapewniamy moc atrakcji: pyszne tosty, cudnie słodkie gofry, kiełbaski z grilla, przepyszne domowe ciasta, loteria fantowa, rzuty do celu z nagrodami, pokaz samochodów sportowych Mustang, zdjęcia ze „Świebodką”. Wszystko to okraszone odrobiną wspaniałej kultury romskiej i cudnego zespołu taneczno-wokalnego GÓRSKA ROMA! – zachęcają organizatorzy. 

Każdy, kto chciałby wesprzeć chłopca może dokonywać dobrowolnych wpłat na konto -  https://tiny.pl/99p8h.

Szkoły podstawowe i przedszkola ze Świebodzic również włączają się w akcje pomocy dla Antosia i organizują Dzień Pluszowego Misia:

Poniżej harmonogram gdzie można kupić misiaka od piątaka a tym samym wesprzeć zbiórkę dla naszego dzielnego wojownika Antosia Zbiorki odbędą się w godzinach pracy placówek:

17.10.2022r. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W ŚWIEBODZICACH - aula duży i mały budynek

18.10.2022r. SZKOŁA PODSTAWOWA INTEGRACYJNA w ŚWIEBODZICACH (CIERNIE)18.10.2022r. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W ŚWIEBODZICACH

20.10.2022r. PRZEDSZKOLE NR 3 NIEZAPOMINAJKA W ŚWIEBODZICACH

21.10.2022r. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ŚWIEBODZICACH

24.10.2022r. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W ŚWIEBODZICACH.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)