komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 5 kwietnia 2020

Ireny, Wincentego


Muzyczne warsztaty wokalne na finał ferii w gminie Świdnica

poniedziałek, 17.2.2020 09:27 , komentarze: 0 , odsłony: 251
kategorie artykułu:

Po kilkudniowych próbach nastał ten wyjątkowy dzień, w którym zaproszeni goście, a wśród nich wójt gminy Teresa Mazurek mogli usłyszeć efekty ósmej edycji  warsztatów wokalnych w Lubachowie. Jestem pod ogromnym wrażeniem waszego talentu, śpiewu i jestem z Was niezmiernie dumna – mówiła Teresa Mazurek, nie kryjąc wzruszenia, bowiem na kolejnym muzycznym krążku znajdzie się hymn "Dzielmy się nadzieją" dedykowany akcji "Żonkilowe Pola Nadziei" i Hospicjum w Świdnicy.

Dzięki wsparciu i ogromnemu zaangażowaniu wójta gminy Świdnica, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej młodzi i utalentowani mieszkańcy gminy spędzili pierwszy tydzień zimowego wypoczynku w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Była to doskonała okazja  by połączyć wypoczynek z pasją, jaką jest muzyka i śpiew.

Finałowy koncert, będący zapowiedzią materiału na ósmą już muzyczną płytę, zgromadził rodziny uczestników oraz gości, a wśród nich wójt gminy Teresę Mazurek, dyr. Gminnego Zespołu Oświaty Marię Jaworską, dyr. delegatury w Wałbrzychu Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty Małgorzatę Sandecką, dyr. SSM w Lubachowie Sebastiana Krzywdę, sołtys wsi Lubachów Anetę Dżamarę-Szakiel  oraz Joannę Gadzińską i Małgorzatę Mozol ze świdnickiego TPCh „Hospicjum”.

- Pomysłodawcami organizacji warsztatów od wielu lat są: Dariusz Jaros- muzyk, kompozytor, aranżer, autor tekstów, na co dzień instruktor pracujący w Młodzieżowym Domu Kultury i Tadeusz Szarwaryn- dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie – muzyk, kompozytor, autor tekstów. W tej muzycznej przygodzie wpierali ich wolontariusze – absolwenci, będący wychowankami  poprzednich edycji. Od kliku lat młodzi i utalentowani artyści  odnoszą sukcesy podczas konkursów, festiwali i przeglądów wokalnych na forum ogólnopolskim. Należy również podkreślić, że niektórzy uczestnicy warsztatów stanowią już dzisiaj wsparcie w produkcji materiału dźwiękowego jako muzycy – mówił Tadeusz Szarwaryn.

- Podczas finałowego koncertu w Lubachowie  wybrzmiały m.in. francuskie i ukraińskie klimaty będące nawiązaniem do umów partnerskich, które gmina Świdnica zawarła z miastami we Francji, Belgii, Niemiec, Włoch czy na Ukrainie. W trakcie koncertu można było usłyszeć także  wcześniejsze przeboje, ale w nowych aranżacjach muzycznych. Była to jednie  zapowiedź tego co znajdzie się na nowej płycie. Po raz kolejny wysoko postawiliście sobie poprzeczkę i z ogromną niecierpliwością czekam na Wasz kolejny muzyczny krążek - mówiła  wójt gminy.   

Wszystkim opiekunom, wolontariuszom składamy serdeczne podziękowania za współorganizację muzycznych warsztatów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy miłego wypoczynku na kolejny tydzień zimowych ferii.

 

Wasze komentarze

sobota, 4.4.2020 11:21
sobota, 4.4.2020 11:21
piątek, 3.4.2020 18:26
piątek, 3.4.2020 13:15
piątek, 3.4.2020 13:14
piątek, 3.4.2020 11:58
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
SKUP AUT
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia