komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 29 maja 2020

Magdaleny, Bogumily

MZ: w tej chwili w stanie ciężkim pod respiratorami jest 160 osób

środa, 8.4.2020 12:54 , komentarze: 1 , odsłony: 2037
kategorie artykułu:

W tej chwili w stanie ciężkim pod respiratorami w polskich szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych jest 160 osób - przekazał w środę rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że około 220 osób opuściło już szpital lub izolację domową z negatywnymi wynikami testu.

Andrusiewicz powiedział w środę na konferencji prasowej, że ostatniej doby ubyło 86 pacjentów w szpitalach jednoimiennych i szpitalach zakaźnych. "To znaczy na oddziałach zakaźnych, bo oprócz szpitali jednoimiennych, mamy również oddziały zakaźne" - podkreślił.

Dodał, że ci pacjenci zostali skierowani do izolatoriów. "Mamy w tej chwili w kraju 7 tys. miejsc w izolatoriach, czyli do izolatoriów możemy kierować osoby niewymagające hospitalizacji, z tymi łagodniejszymi objawami bądź bez objawowych pacjentów. I oni nie muszą zajmować łóżek szpitalnych" - zaznaczył Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia powiedział też, że w tej chwili w stanie ciężkim pod respiratorami w polskich szpitalach, szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych jest 160 osób.

Dopytywany, ile osób już wyzdrowiało Andrusiewicz powiedział, że "mamy w granicach 220 osób, które opuściły szpital lub izolację domową". "Są potwierdzone negatywnymi wynikami testów, są zdrowe" - podkreślił rzecznik MZ. (PAP)

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
czwartek, 28.5.2020 09:11
środa, 27.5.2020 11:02
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec