komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 7 sierpnia 2020

Kajetana, Doroty

Na zakupy z eko-reklamówką „Czysta Świdnica”

środa, 11.12.2019 08:47 , komentarze: 0 , odsłony: 538
kategorie artykułu:

Przedświąteczna edycja akcji „wymień foliówkę na eko-reklamówkę” rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 16 grudnia. Świdniczanie po raz kolejny będą mogli wymienić reklamówki wykonane z plastiku na bardziej przyjazne środowisku, materiałowe torby z logiem „Czysta Świdnica”. W ubiegłym roku do rąk mieszkańców miasta trafiło ponad 1300 eko-toreb.

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia to czas zakupów. Każda nasza decyzja w trakcie ich robienia może mieć zbawienny wpływ na środowisko. Wybierając konkretne artykuły, zwracajmy uwagę na to, w jaki sposób są zapakowane. Przygotujmy się również odpowiednio przed pójściem do sklepu zabierając ze sobą „eko-reklamówki” wykonane z naturalnego materiału. W ten sposób nie będą nam potrzebne plastikowe reklamówki, które czekają przy sklepowych kasach, a które często używamy raz i po powrocie do domu wyrzucamy. 

Dlatego też zachęcamy Państwa do zmiany nawyków zakupowych. Zrezygnujcie z foliówek, nie zaśmiecajcie swojego otoczenia. To bardzo proste. Wystarczy zaplanować zakupy wcześniej i zabrać ze sobą eko-torbę. Każdy mieszkaniec Świdnicy może taką torbę dostać praktycznie za darmo. Wystarczy, że między 16 a 20 grudnia zgłosi się do Urzędu Miejskiego w Świdnicy do Wydziału Gospodarki Odpadami, pokój 2 i zostawi jedną plastikową reklamówkę, a w zamian otrzyma ekologiczną torbę wykonaną z materiału z logiem „Czysta Świdnica”. 

- W tym przedświątecznym zamieszaniu, kiedy kupujemy prezenty oraz produkty spożywcze pamiętajmy o naszym środowisku. Sami możemy mieć ogromny wpływ na to jakie ono będzie za kilka lat, już dziś zmieniając nasze zakupowe nawyki. Zabierajmy na zakupy eko-torby z logiem „Czysta Świdnica”, kupujmy nieopakowane w plastik warzywa i owoce, wybierajmy wodę czy inne płynne produkty w opakowaniach szklanych. Bądźmy świadomymi konsumentami – apeluje Szymon Chojnowski, z-ca prezydent miasta.

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 5 godz temu
dzisiaj, 5 godz temu
czwartek, 6.8.2020 09:40
czwartek, 6.8.2020 08:49
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD