komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 8 sierpnia 2020

Cypriana, Emiliana

Najstarsza wolontariuszka szyjąca maseczki doceniona

sobota, 16.5.2020 09:18 , komentarze: 2 , odsłony: 1285
kategorie artykułu:

O blisko 100-letniej pani Janinie, która z zaangażowaniem szyła maseczki dla świdnickich przychodni napisaliśmy jako pierwsi. Historia ta poruszyła serca internautów na całym świecie, a seniorka stała się niejako symbolem wolontariatu w tych trudnych czasach. 

fot. UM Świdnica

- Prababcia  należy do związku osób niewidomych ze względu na operację zaćmy, którą przeszła jakiś czas temu, ma różne dysfunkcje wynikające z wieku, między innymi problemy z ręką i problemy z chodzeniem, ale mimo swojego wieku świetnie się trzyma. Od zawsze uwielbiała ręczne robótki, cały czas robi nam na drutach kapcie. Gdy przyszła do mnie i mojej mamy pokazując nam uszytą przez siebie maseczkę, oniemiałyśmy. Wyciągnęła materiały, gumki i rozpoczęła produkcję. Wczoraj spod ręki prababci wyszło 20 maseczek, które przekaże przychodni Medyk. Dopóki jej sił starczy będzie szyła kolejne - opowiadała nam prawnuczka pani Janiny, Agata. - Pomyślałam, że jej zawziętość, postawa i chęć niesienia dobra zasługuje na uznanie i swego rodzaju wyróżnienie. Słyszymy w mediach, że krawcowe szyją maseczki, harcerze, więźniowie, ale nie spotkałam się jeszcze z historią osoby prawie stuletniej - dodaje.

Podczas piątkowego wydania Dzień Dobry TVN została nagrodzona statuetką pozytywki. Aż 49% widzów uznało, że to mieszkanka Milikowic powinna zostać wyróżniona.

Gratulujemy!

 

Wasze komentarze

wspaniała Babcia. Dużo zdrówka.
poniedziałek, 18.05.2020 09:55 autor: Wiesia
BABCIA NA PREZYDENTA
sobota, 16.05.2020 14:03 autor: Lato
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D