komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 7 lipca 2020

Cyryla, Estery

Nastolatek zatrzymany po pościgu

wtorek, 9.7.2019 12:27 , komentarze: 0 , odsłony: 2553
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy po pościgu zatrzymali 17-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy wieczorową porą patrolowali rejon gminy Marcinowice. W miejscowości Śmiałowice zauważyli pojazd marki VW Polo, który na widok  radiowozu znacznie przyśpieszył. Funkcjonariusze, jadąc bezpośrednio za pojazdem, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym jasny sygnał kierowcy do zatrzymania pojazdu. Ten jednak nie reagował. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg.

W miejscowości Wierzbna  mężczyzna nie widząc dalszych szans ucieczki autem opuścił je i zaczął uciekać pieszo. Jednak nie  trwało to  długo, bo policjanci szybko go zatrzymali.

Pirat drogowy, którym okazał się 17 -latek został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało że mężczyzna jest trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie posiada i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Samochód którym się poruszał nie miał ani badań technicznych, ani ubezpieczenia. A młody mężczyzna jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wydanego przez Sąd Rejonowy w Świdnicy 

Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

KPP Świdnica

 

Wasze komentarze

piątek, 3.7.2020 08:51
83
czwartek, 2.7.2020 11:09
1
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele