komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 11 maja 2021

Igi, Miry

Niedzielski: 5 tys. zakażeń dziennie to wyznacznik stabilności

środa, 28.4.2021 16:10 , komentarze: 0 , odsłony: 133
kategorie artykułu:

5 tys. zakażeń dziennie to wyznacznik stabilności planu luzowania obostrzeń - podkreślał podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodawał też, że tempo luzowania restrykcji będzie zależne także od sytuacji w szpitalach.

Szef MZ pytany o to, jaki musi być wskaźnik zachorowań na 100 tys. mieszkańców, aby dalsze restrykcje były zdejmowane, odparł, że plan, który został zaprezentowany w środę opiera się na prognozie zachorowań i spadku zakażeń.

"Plan, który zaprezentowaliśmy jest przede wszystkim kompleksowy, też oparty na prognozie zachorowań, którą mamy i która jest oparta na fundamentalnym założeniu, że to tempo, które obserwujemy i tempo spadku zakażeń jest bardzo wysokie, będzie się oczywiście ono utrzymywało i stopniowo wygaszało tak, żebyśmy w połowie maja mieli liczbę zachorowań poniżej pięciu tysięcy dziennie. To jest pewnego rodzaju wyznacznik stabilności tego planu" - mówił Niedzielski.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że plan ma pewne rezerwy "tolerancji", co oznacza, że nie będzie on zmieniany, jeśli nastąpią drobne różnice rzędu kilku zakażeń dziennie. Jednocześnie Niedzielski dodał, że proces luzowania zakażeń jest także uzależniony od funkcjonowania infrastruktury szpitalnej. W tym kontekście wspomniał, że prawie 26 tys. osób jest hospitalizowanych, co stanowi o 3 tys. więcej niż w szczycie drugiej fali. (PAP)

 

 

Wasze komentarze

Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica