komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Niefrasobliwość kosztowała go życie. 24-latek zignorował zamknięte rogatki, na uszach miał słuchawki

środa, 13.1.2021 08:59 , komentarze: 0 , odsłony: 3036
kategorie artykułu:

10 stycznia ok.godz. 10 rano na przejeździe kolejowym w Piotrowicach Świdnickich doszło do tragicznego zdarzenia. W wyniku potrącenia przez pociąg zginął 24-letni mieszkaniec wsi. Śledztwo ws. wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świdnicy.

Feralnego dnia młody mężczyzna przejeżdżał przez przejazd (z sygnalizacją świetlną i półrogatkami) rowerem. Niestety w tym samym czasie po torowisku przemieszczał się pociąg relacji Poznań-Szklarska Poręba. 24-latek zginął na miejscu.

Śledztwo wszczęła prokuratura, która prowadziła m.in. czynności polegające na przesłuchaniu świadków. Z ich relacji wynika, że mężczyzna wjeżdżając na tory zignorował sygnały świetlne, oraz opuszczone półrogatki. Na uszach założone miał słuchawki.

- W toku czynności zabezpieczyliśmy monitoring z pociągu oraz z przejazdu, przesłuchaliśmy także świadków zdarzenia. Z ich zeznań wynika, że mężczyzna wjechał na przejazd ignorując światła ostrzegawcze oraz zamknięte półrogatki. Miał założone słuchawki, dlatego pewnie nie słyszał jak jeden z kierowców widząc co się dzieje zaczął trąbić, by go ostrzec. Śledztwo prowadzimy w kierunku spowodowania wypadku komunikacyjnego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym - mówi szef świdnickiej Prokuratury Rejonowej, Marek Rusin. - Z naszych ustaleń wynika, że przejazd był odpowiednio zabezpieczony a wszystkie urządzenia działały prawidłowo.

Z przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że przyczyną śmierci 24-latka były rozległe obrażenia ciała, w tym głowy. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 18.1.2021 14:17
1
sobota, 16.1.2021 09:24
1
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele