Nietoperz w dziecięcym wózku i inne interwencje SM Świdnica w dniach 3-9.09

poniedziałek, 13.9.2021 10:34 727 0

Poniżej przedstawiono wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w dniach 3-9 września. 

3 września o godz. 9.30 do Komendy Straży Miejskiej w Świdnicy zgłosiła się kobieta, która na ul. Wałbrzyskiej znalazła portfel z gotówką i dokumentami. Łatwo ustalono właściciela, który odzyskał cenną zgubę.

4 września po godz. 12 operator monitoringu miejskiego zauważył na Placu św. Jana Pawła II leżącego na ławce mężczyznę. Na miejscu strażnicy ustalili, że mężczyzna jest trzeźwy, wcześniej upadł i bolą go plecy. Wezwano zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy poszkodowanemu.

6 września o godz. 16.05 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ul. Kotlarskiej  dotyczące rozbitej szyby, która wypadła z okna strychowego na chodnik. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Nieostrożna lokatorka porządkująca strych została ukarana mandatem w wysokości 500 zł. Na szczęście spadające szkło nie wyrządziło nikomu krzywdy.

8 września po godzinie 15 do Straży Miejskiej w Świdnicy dotarło zgłoszenie od mieszkańca ul. Wrocławskiej dotyczące właścicieli psa, którzy nie sprzątają po swoim pupilu. Funkcjonariusze ustalili, że nie jest to pierwsze wykroczenie i nałożyli na mało odpowiedzialnego właściciela mandat 100 zł.  

9 września o godz. 18.19 do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy zwróciła się z prośbą o pomoc kobieta, której podczas spaceru w Rynku do wózka dziecięcego wpadł nietoperz i zaplątał się w siatkę. Strażnicy uwolnili zaplątanego nietoperza po czym w parku wypuścili go na wolność.

Źródło: sm.swidnica.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)