Nietrzeźwa, poszukiwana i z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

poniedziałek, 10.10.2022 14:47 1421 0

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali 49-letnią kobietę, która kierowała w stanie nietrzeźwości pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a ponadto była poszukiwana. Teraz o dalszym losie kobiety zdecyduje Sąd.

 - W sobotę w godzinach wieczornych, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach, patrolujący teren miasta zwrócili uwagę na poruszający się pojazd osobowy marki Opel. Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zweryfikować swoje podejrzenia.  W trakcie kontroli przeprowadzone badanie wykazało u 49-letniej mieszkanki Kamiennej Góry blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie - mówi Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

Ale jak się okazało to nie jedyne co kobieta miała na sumieniu, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że jest poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu i to również nie wszystko. Dalsze sprawdzenia wykazały, że kierująca posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze.

49-latka odpowie teraz za złamanie zakazu sądowego i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Teraz o jej dalszym losie zdecyduje Sąd, grozi jest do 5 lat pozbawiania wolności.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)