komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 7 marca 2021

Tomasza, Perpetuy

Nowa sala sensoryczna w Integracyjnej Szkole Podstawowej

niedziela, 21.2.2021 11:55 , komentarze: 0 , odsłony: 448
kategorie artykułu:

18 lutego (czwartek) w Szkole Podstawowej Integracyjnej w Cierniach została otwarta innowacyjna, nowoczesna, pierwsza w naszym mieście sala sensoryczna. W otwarciu sali uczestniczył Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański, dyrektor szkoły Magdalena Stąpor, kierownik wydziału Edukacji i Spaw Społecznych Alicja Pawlica. Nowa, bardzo kolorowa, wyposażona w profesjonalny sprzęt, przyjazna dla oka przestrzeń umożliwi dzieciom udział w niezwykle ważnych zajęciach, integracji sensorycznej, kompleksowej i bezpiecznej metodzie terapeutycznej.

Jest to szczególnie potrzebne dzieciom z różnego rodzaju dysfunkcjami i schorzeniami. Młodzi wychowankowie szkoły będą korzystać z wyposażenia, dzięki, któremu na nowo będą poznawać świat, wzmocnią zdolność do rozumienia i porządkowania bodźców i informacji dostarczanych z otoczenia i z własnego ciała poprzez zmysły. W sali znajduje się wiele przedmiotów, elementów: magiczny dywan, witryna świetlna, ściana wodna, trampolina, domek sensoryczny, stół podświetlany, projektor przestrzenny, światłowody, kostka podświetlana oraz tunel nieskończoności.

Całkowity koszt realizacji tego działania wyniósł 30 000 zł i został sfinansowany z budżetu Gminy Świebodzice.

Sala ta z pewnością to jeden z ważniejszych atutów tej szkoły, warte podkreślenia są także dodatkowe prace remontowe, które zrealizowała placówka w ostatnim czasie, m.in. odnowiona i doposażona została sala do rewalidacji, oddział przedszkolny, gabinet logopedy i pedagoga, a także wymienione zostało oświetlenie na sali gimnastycznej.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 17 godz temu
piątek, 5.3.2021 12:03
poniedziałek, 1.3.2021 12:53
poniedziałek, 1.3.2021 10:25
poniedziałek, 1.3.2021 08:13
niedziela, 28.2.2021 11:12
czwartek, 25.2.2021 09:26
1
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele