komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 12 listopada 2019

Renaty, Witolda

Nowe drogi asfaltowe w Pożarzysku i Gołaszycach

wtorek, 22.10.2019 13:04 , komentarze: 0 , odsłony: 198
kategorie artykułu:

Nową nawierzchnię asfaltową zyskały kolejne drogi na terenach wiejskich.

Dzięki pozyskanym przez gminę Żarów środków od Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz zaangażowaniu środków własnych wyremontowane zostały drogi w Pożarzysku oraz Gołaszycach. Prace remontowe jeszcze się nie zakończyły, ale już niebawem mieszkańcy będą mogli korzystać ze zmodernizowanych dróg dojazdowych.

- Środki finansowe, jak każdego roku, pozyskujemy z Funduszu Rekultywacji Gruntów Rolnych Urzędu Marszałkowskiego, a dofinansowanie jest przyznawane do metra bieżącego drogi. Pieniądze przeznaczane są na remonty dróg dojazdowych do pól, ale dzięki temu, że jest taka możliwość, dokładając własne środki z budżetu gminy Żarów, wyremontowaliśmy już kilkadziesiąt dróg na wsiach. A każdy kolejny odcinek nowej drogi, nowej nawierzchni asfaltowej stanowi realną poprawę jakości życia naszych mieszkańców – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Zmodernizowane drogi zapewnią bezpieczny i wygodny dojazd do pól. Wpłyną na lepsze warunki komunikacyjne na terenach wiejskich i ułatwią transport rolniczy. Remont dróg w Pożarzysku i Gołaszycach pochłonie 404.136,09 złotych. Przyznana kwota dofinansowania wynosi 107.100 złotych, pozostała część środków dokładana jest z budżetu gminy Żarów.

 

Wasze komentarze

Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec