komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 11 maja 2021

Igi, Miry

Obowiązkowe szczepienia przeciwko Covid19 w powiecie świdnickim? Mamy odpowiedź włodarzy

sobota, 1.5.2021 11:37 , komentarze: 9 , odsłony: 4003
kategorie artykułu:

Sporo kontrowersji wywołała wśród mieszkańców regionu decyzja wałbrzyskich radnych, którzy poparli uchwałę dot. obowiązkowych szczepień wśród wałbrzyszan. Czy w powiecie świdnickim wprowadzone zostanie identyczne lub podobne rozwiązanie?

Prezydent Roman Szełemej znany jest w regionie ze swoich niesztampowych pomysłów. Wałbrzych jako jedno z pierwszych miast wypowiedziało "wojnę" wszechobecnemu plastikowi, jest też w czołówce gmin, w której wykonuje się najwięcej powszechnych szczepień, i jako pierwsze zaproponowało formułę ich wykonywania podczas podjazdu samochodem. I wszystkie te inicjatywy spotykały się z pozytywnym odbiorem. Do czasu przedstawienia uchwały dot. obowiązkowych szczepień dla wałbrzyszan. Sporo osób ma wątpliwości, czy przyjęta uchwała, nie godzi w wolność mieszkańców.

Szełemej jako lekarz-kardiolog podkreślał, że tylko takie rozwiązania mają sens i są jedynie skutecznym sposobem na walkę z pandemią. Zdaniem prezydenta Covid19 powinien zostać wpisany na listę chorób zakaźnych. Na razie podjętą w czwartek 29 kwietnia uchwałę będzie sprawdzał wojewoda. Urzędnicy pracują obecnie obecnie nad regulaminami, które pozwolą na korzystanie ze zniżek w miejskich instytucjach dla osób już zaszczepionych.

Wiemy, że dostępność szczepionki przeciwko COVID-19 będzie właściwie już pełna za kilkanaście dni. Rząd, samorząd i my wszyscy musimy zadać sobie pytanie, co zrobić, żeby te szczepionki były wykorzystane. Podobnie jak chyba wszyscy lekarze w Polsce widzę doskonale, jak straszną chorobą jest COVID-19, jak wielu wałbrzyszan, Polaków zmarło z jej powodu. Niestety, patrząc na statystyki, jeżeli nie zrobimy jakiegoś niebywałego wysiłku mobilizującego do szczepienia, to do końca roku liczba Polaków, która umrze w wyniku tej choroby, osiągnie 100 tysięcy – podkreślał prezydent.

Co na to włodarze z gmin z terenu powiatu świdnickiego? Wszyscy, których zapytaliśmy o pomysł prezydenta Szełemeja, byli zgodni.

Nie, nie zamierzamy. Uważamy, że podjęcie przedmiotowej uchwały jest niezgodne z prawem. Natomiast w dalszym ciągu zamierzamy zachęcać i promować szczepienia, gdyż uważamy ze jest to niezbędne do powrotu do normalności - skomentował burmistrz Jaworzyny Śląskiej, Grzegorz Grzegorzewicz.

-  Zachęcam wszystkich do szczepienia przeciwko COVID-19. Ja pierwszą dawkę przyjąłem 10 kwietnia br. firmy Moderna. Uchwały o obowiązkowych szczepieniach nie planujemy wprowadzić - odpowiedział wójt gm. Dobromierz, Jerzy Ulbin.

- Cały czas będziemy promować szczepienia, ale nie zamierzamy wprowadzać uchwały o obowiązkowym przyjęciu szczepionki - mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

 

Wasze komentarze

Taka uchwała jest niezgodna z konstytucją RP!
niedziela, 02.05.2021 07:24 autor: Niezaszczepiony
Niech się w tyłek zaszczepi to może mu rozum wróci
sobota, 01.05.2021 15:01 autor: PIT
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec