komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego

Od drzwi do drzwi. Uwaga na złodziei

piątek, 29.5.2020 12:34 , komentarze: 0 , odsłony: 2545
kategorie artykułu:

Świdnicka Policja apeluje do mieszkańców powiatu świdnickiego o czujność i niepozostawianie otwartych drzwi mieszkania nawet gdy wszyscy domownicy są w domu, złodziej potrafi wejść i wyjść niezauważony. O tym fakcie przekonał się 68-letni mieszkaniec Świdnicy, który był zmuszony powiadomić policję o kradzieży. Złodziej wykorzystał fakt niezamknięcia na klucz drzwi wejściowych do mieszkania oraz nieuwagę domowników i ukradł portfel z pieniędzmi i z dokumentami.

Metoda „na klamkę” Niekiedy złodzieje mieszkaniowi po prostu korzystają z „okazji” pozostawionych przez właścicieli mieszkań – zdarza się, że w jednym bloku znajdą nawet kilka mieszkań, w których domownicy, będąc wewnątrz pozostawiają drzwi niezamknięte na zamek, a w przedpokoju... torebki, klucze do samochodu, dokumenty, portfele, telefony komórkowe. To wystarczy by złodziej skorzystał z chwili nieuwagi i zabrał pozostawione rzeczy.  Aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości nie zapominajmy o kilku podstawowych zasadach:

  • przede wszystkim zamykaj drzwi mieszkania od środka (na klucz, na patent itp.). Nawet gdy wszyscy domownicy są w domu, złodziej potrafi wejść i wyjść niezauważony.
  • zamykaj mieszkanie na klucz nawet, gdy wychodzisz na kilka minut np. do sąsiadki, piwnicy lub ze śmieciami.
  • zwróć uwagę na nieznane ci osoby, kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu domu.

Zainteresuj się nimi, zapytaj kogo szukają, dobrze im się przyjrzyj, abyś zachował w pamięci ich twarz, sylwetki, ubiór. Twoje spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy ustalaniu tożsamości złodziei.-niezależnie od tego czy jesteś ofiarą, czy świadkiem przestępstwa, jak najszybciej staraj się powiadomić policję. Prawdopodobieństwo ujęcia sprawcy zależy od czasu, jaki upłynął od zdarzenia do wezwania policji. Dzwoniąc na policję masz prawo zachować anonimowość.

 

Wasze komentarze

piątek, 3.7.2020 08:51
72
czwartek, 2.7.2020 11:09
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica