komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 29 maja 2020

Magdaleny, Bogumily

Od dziś Straż Miejska podlega policji. Nie będzie mandatów za złe parkowanie

czwartek, 2.4.2020 11:44 , komentarze: 5 , odsłony: 2003
kategorie artykułu:

Zgodnie z decyzją wojewody dolnośląskiego od czwartku, 2 kwietnia Straż Miejska podlega komendantom policji.

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce straż miejska będzie zajmować się m.in. sprawdzaniem czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonych obostrzeń. Według polecenia wojewody organizowane muszą być wspólne patrole: policji i strażników. Komendant KPP ma także możliwość oddelegowania strażników do wykonywania zleconych przez siebie zadań. 

Polecam również, aby pozostałe zadania straży gminnych (miejskich) były realizowane wyłącznie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 - napisał wojewoda Jarosław Obremski.

Co to oznacza w praktyce? To, że od dziś strażnicy nie będą już jeździć do interwencji związanych np. z nieprawidłowym parkowaniem.

Skupiamy się na pomocy policji chociaż polecenie brzmi, aby pozostałe zadania Straży Miejskiej były realizowane wyłącznie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonania nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej. Musimy się powstrzymać od drobiazgowych interwencji na przykład złego parkowania, takich interwencji nie będziemy podejmować. Chodzi o to, abyśmy pomagali sobie nawzajem i nie angażowali patroli do rzeczy mniej istotnych w tej chwili - wyjaśnia Marek Fiłonowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdnicy.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 19 godz temu
środa, 27.5.2020 11:02
środa, 27.5.2020 10:31
środa, 27.5.2020 10:31
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec