komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 27 maja 2020

Augustyna, Juliana

Od dziś Straż Miejska podlega policji. Nie będzie mandatów za złe parkowanie

czwartek, 2.4.2020 11:44 , komentarze: 5 , odsłony: 1997
kategorie artykułu:

Zgodnie z decyzją wojewody dolnośląskiego od czwartku, 2 kwietnia Straż Miejska podlega komendantom policji.

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce straż miejska będzie zajmować się m.in. sprawdzaniem czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonych obostrzeń. Według polecenia wojewody organizowane muszą być wspólne patrole: policji i strażników. Komendant KPP ma także możliwość oddelegowania strażników do wykonywania zleconych przez siebie zadań. 

Polecam również, aby pozostałe zadania straży gminnych (miejskich) były realizowane wyłącznie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywania ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 - napisał wojewoda Jarosław Obremski.

Co to oznacza w praktyce? To, że od dziś strażnicy nie będą już jeździć do interwencji związanych np. z nieprawidłowym parkowaniem.

Skupiamy się na pomocy policji chociaż polecenie brzmi, aby pozostałe zadania Straży Miejskiej były realizowane wyłącznie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonania nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej. Musimy się powstrzymać od drobiazgowych interwencji na przykład złego parkowania, takich interwencji nie będziemy podejmować. Chodzi o to, abyśmy pomagali sobie nawzajem i nie angażowali patroli do rzeczy mniej istotnych w tej chwili - wyjaśnia Marek Fiłonowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdnicy.

 

Wasze komentarze

niedziela, 24.5.2020 16:00
7
piątek, 22.5.2020 09:49
piątek, 22.5.2020 09:47
czwartek, 21.5.2020 13:22
piątek, 15.5.2020 11:17
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele