komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 15 grudnia 2019

Niny, Celiny

Od jutra rusza Festiwal Filmowy "Spektrum" [KONKURS]

poniedziałek, 4.11.2019 15:05 , komentarze: 1 , odsłony: 520
kategorie artykułu:

Już we wtorek 5 listopada rozpoczyna się listopadowe święto kina fabularnego oraz dokumentalnego. To już piąta edycja festiwalu filmowego Spektrum!

Program Festiwalu wypełniony jest po brzeg najlepszymi tytułami sezonu 2019/2020 – nie należy jednak zapominać, że za produkcją filmów stoją przede wszystkim ludzie. I tych również nie zabraknie podczas SPEKTRUM! Wśród gości znajdziemy twórców obrazów, jakie zobaczymy w tym roku w Świdnicy. Po seansach zaplanowano spotkania, które pozwolą publiczności na rozmowy z reżyserami, operatorami, montażystami oraz aktorami. Swoją wizytę na SPEKTRUM potwierdzili: Radosław Piwowarski, reżyser filmowy, znany z serialu „Złotopolscy” oraz filmów „Yesterday” czy „Kochankowie mojej mamy”, Maciej Pieprzyca – reżyser i scenarzysta, odpowiedzialny za „Chce się żyć” oraz nagrodzony m. in. Srebrnymi Lwami podczas tegorocznego Festiwalu w Gdyni obraz „Ikar. Legenda Mietka Kosza” (również w programie SPEKTRUM), Piotr Dylewski – reżyser i producent obecnych w Konkursie Głównym „Zgniłych uszu”. Do Świdnicy przyjedzie również Helena Sujecka, aktorka filmowa („Małe stłuczki” czy serial „Znaki”) i teatralna, pojawiająca się w „Dowłatowie”(Konkurs Główny), powróci także Paweł Wysoczański, reżyser dokumentalny, odwiedzający już Okiem Młodych z tytułami „Jurek” i „W drodze”, tym razem z najnowszym obrazem „Jutro czeka nasdługi dzień”.

Dzięki połączeniu SPEKTRUM oraz Okiem Młodych w programie znalazły się trzy konkursy krótkich metraży, a co za tym idzie trzy składy jurorskie. Konkurs Krótkich Metraży „Okiem Młodych” – fabuła oceniać będą: Marcin Bortkiewicz -– reżyser, scenarzysta, dramaturg, aktor, laureat Nagrody Publiczności podczas pierwszej edycji SPEKTRUM za „Noc Walpurgi” Michał Oleszczyk – krytyk filmowy i konsultant scenariuszowy oraz Justyna Mytnik, reżyserka i laureatka głównej nagrody podczas ubiegłorocznego Festiwalu za „Fascinatrix”. Najlepszy dokument wybiorą: Arek Gielnik, producent i dyrektor zarządzający INDI FILM GmbH, Maria Zmarz-Koczanowicz – reżyserka filmów dokumentalnych i teatrów telewizji („Pokolenie 89”, „Zwyczajny marzec”, „Moja Kuba, moja Polska”, „Dworzec Gdański”) oraz Maciej Kurowicki, lider, autor tekstów i wokalista zespołu HURT oraz Evorevo. Jury Konkursu Amatorskiego prezentuje się z kolei następująco: Małgorzata Goździk, reżyserka, malarka i performerka, laureatka Grand Prix podczas „Okiem Młodych” za film „Tort”, Karol Bernacki  - aktor znany z „Amoku”, „Krwi Boga” i niebawem „Watahy”, a skład zamyka Krzysztof Majewski, dziennikarz filmowy Radia RAM i Radia Wrocław. Organizatorzy nie zamknęli jeszcze listy gości, więc można spodziewać się kolejnych filmowych nazwisk przed rozpoczęciem SPEKTRUM.

Bilety na poszczególne seanse dostępne są jeszcze na stronie internetowej organizatora. Bezpośrednio przed pokazami będzie można nabyć również bilety last minute.

5. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM odbędzie się w terminie 5-11 listopada 2019r. Organizatorami SPEKTRUM pozostają niezmiennie Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa. Wydarzenie finansowane jest ze środków Miasta Świdnica, a współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

PROGRAM

Wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym DOBA.PL

KONKURS

W naszym konkursie do wygrania 3 podwójne wejściówki na znakomity i nagradzany dokument "Kraina miodu", który pokazany zostanie 10 listopada w teatrze o godz. 15.30. Wystarczy wysłać maila z imieniem i nazwiskiem i numerem telefonu na adres: konkursydsw@doba.pl. Liczy się szybkość!

 

Wasze komentarze

Aby przypieczętować to "święto " kina...
poniedziałek, 04.11.2019 15:58 autor: listka w zadku
czwartek, 12.12.2019 12:56
środa, 11.12.2019 11:29
wtorek, 10.12.2019 17:14
poniedziałek, 9.12.2019 09:51
czwartek, 5.12.2019 10:20
1
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SKUP AUT
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Pośrednictwo EUCO
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia