komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 3 kwietnia 2020

Ryszarda, Pankracego


Od środy szkoły mają obowiązek nauczania na odległość. Librus i Vulcan mają awarię [AKTUALIZACJA]

środa, 25.3.2020 10:38 , komentarze: 5 , odsłony: 3391
kategorie artykułu:

Od środy szkoły mają obowiązek nauczania na odległość - weszło w życie rozporządzenie ministra edukacji narodowej w tej sprawie. W związku z tym uczniowie oraz ich rodzice rozpoczęli odrabianie zadań poprzez platformy typu Librus. Jak alarmują nas mieszkańcy, e-dziennik przestał działać.

W piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw ukazały się dwa rozporządzenia ministra edukacji narodowej - nowelizacja rozporządzenia z 11 marca w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19" oraz rozporządzenie - "w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19".

Pierwszy z dokumentów wydłuża do 10 kwietnia okres zawieszenia zajęć w szkołach i przedszkolach na terenie całego kraju i wprowadza od 25 marca obowiązek prowadzenia przez te placówki zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Drugie rozporządzenie określa sposób prowadzenia tego typu lekcji.

Niestety w środę 25 marca w godzinach porannych nastąpiła awaria systemu Librus i Vulcan, prawdopodobnie ze względu na przeciążenie serwerów. 

- Informujemy, że obecnie występują chwilowe problemy techniczne, które mogą utrudniać zalogowanie się  oraz korzystanie z rozwiązania LIBRUS Synergia.Pracujemy nad tym, aby pełna sprawność systemu została przywrócona w niedługim czasie. Blisko połowa Polski korzysta z Librusa który stał się w ostatnich dniach głównym, narodowym kanałem edukacji zdalnej.Obciążenie z dnia na dzień rośnie. Wzrosty z którymi się mierzymy to nie kilkaset procent a kilka tysięcy procent. Rozbudowy przepustowości trwają w sposób nieprzerwany od kilku tygodniu bez żadnych dodatkowych kosztów dla klientów. Prosimy o wyrozumiałość. Nasi ludzie pracują non-stop, podobnie jak służba zdrowia.Przewidujemy że do około godziny czasu platforma powinna ruszyć. Może znacznie szybciej. Robimy co możemy - tłumaczy Marcin Kempka, rzecznik prasowy firmy Librus.

Informujemy, że obecnie występują problemy techniczne, które mogą utrudniać zalogowanie się oraz korzystanie z naszych aplikacji. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem sprawności naszych systemów. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia- mówi Grzegorz Kozuba z firmy Vulcan.

 

Wasze komentarze

Pytanie do MEN-u proszę skierować.
środa, 25.03.2020 19:28 autor: Zdezorientowana
Oj, tam, oj tam, za Platformy też nie działał!
środa, 25.03.2020 13:20 autor:
Jam już nie pacholę , ...
środa, 25.03.2020 11:41 autor:
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia