komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Olszowa już przejezdna!

poniedziałek, 25.5.2020 09:36 , komentarze: 1 , odsłony: 606
kategorie artykułu:

Zakończyła się przebudowa ul. Olszowej w Strzegomiu na odcinku od zjazdu w kierunku Lidla do Firmy Drobiarskiej. Droga zyskała nie tylko na wizerunku, ale też zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo kierowców i przede wszystkim mieszkańców. 

Przebudowano m. in. nawierzchnię drogi wraz ze zjazdami, wykonano nowe chodniki oraz pobocza gruntowe. Wykonano również nowe oświetlenie uliczne na odcinku od ul. Andersa oraz wymieniono pozostałe oprawy oświetlenia ulicznego. Skrzyżowanie z ul. Słoneczną zostało przebudowane jako skrzyżowanie wyniesione. Dodatkowo zostały wykonane 3 przejścia dla pieszych, w tym jedno wyniesione wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym. W celu zwiększenia bezpieczeństwa na ul. Olszowej zostały zamontowane dwa stacjonarne urządzenia BRD, informujące kierujących o prędkości jazdy. W celu odprowadzenia wód opadowych została wybudowana nowa kanalizacja deszczowa wraz z licznymi wpustami ulicznymi. Wykonawcą robót budowlanych była firma „Drog-Ziem” ze Stanowic. Koszt tej części zadania inwestycyjnego wyniósł ok. 4,5 mln zł, z czego 50% stanowi dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Do końca czerwca br. planowana jest przebudowa terenu znajdującego się w obrębie skrzyżowania z ul. Brzozową. Wykonana będzie tam nowa nawierzchnia, chodniki z kostki betonowej, zjazdy na posesje oraz pobocza gruntowe. Wymienione zostaną również oprawy oświetlenia ulicznego na ledowe. Ponadto powstanie zatoka autobusowa. Wykonawcą tego zadania jest również  „Drog-Ziem” ze Stanowic. Koszt prac wynosi ok. 520 tys. zł. Kwota ta w całości pochodzi z budżetu gminy Strzegom.

Warto wspomnieć, że równolegle z w/w pracami rozpoczął się drugi etap przebudowy ul. Olszowej – na odcinku od drogi 374 do firm i zakładów, prowadzącym przez pola. Wykonano mechaniczne korytowanie wierzchniej warstwy drogi, a następnie ułożono dwie warstwy z mieszanki mineralno-bitumicznej. Warto podkreślić, że w związku z koniecznością ułożenia warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni, ruch samochodów ciężarowych – na krótko - zostanie ponownie skierowany na ul. Olszową, gdzie docelowo obowiązuje zakaz poruszania się samochodów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Jest to niezbędne w związku z przyjętą technologią wykonania ostatniej warstwy jezdni tj. „bezszwowo”. Dodatkowo wykonane zostaną zjazdy oraz obustronne pobocze gruntowe. Wykonawcą odcinka o długości około 670 mb  od drogi nr 374 w kierunku firmy ADA Granit  jest konsorcjum firm: „COM – D” z Jawora (lider) oraz Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych (partner). Wykonawcą odcinka od Firmy Drobiarskiej do firmy ADA Granit jest „Drog-Ziem” ze Stanowic. Całkowity koszt robót budowlanych to ok. 1,7 mln zł, z czego dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych to ok. 1 mln zł, czyli aż 60 %.

 

 

Wasze komentarze

Funduszu Dróg Samorządowych - czyli pieniądze z rządu PiS
poniedziałek, 25.05.2020 20:06 autor:
sobota, 11.7.2020 13:11
piątek, 10.7.2020 03:00
poniedziałek, 6.7.2020 10:53
sobota, 4.7.2020 11:00
środa, 1.7.2020 14:19
3
wtorek, 30.6.2020 16:17
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra