komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Olszowa za pół ceny

poniedziałek, 18.11.2019 09:14 , komentarze: 0 , odsłony: 1191
kategorie artykułu:

Trwa przebudowa ul. Olszowej w Strzegomiu na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 374 do zakładów drobiarskich wraz z zatoką autobusową przy ul. Brzozowej. I to nie jest jedyna dobra wiadomość dla mieszkańców, bowiem inwestycję uda się zrealizować z ogromnym wsparciem finansowym z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wartość dofinansowania to niemal połowa potrzebnej kwoty. Główny front robót ,,przechodzi” w kierunku drogi wojewódzkiej nr 374. W chwili obecnej najwięcej prac realizowanych jest pomiędzy ul. Andersa a ul. Polną. W większości wykonany już został zakres branży sanitarnej polegający na budowie sieci kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi. Zamontowane zostały również maszty oświetlenia ulicznego wraz z wysięgnikami oraz oprawami LED na odcinku od ul. Andersa w kierunku zakładów drobiarskich.

W związku z licznymi kolizjami z istniejącą infrastrukturą techniczną oraz koniecznością przebudowy najbardziej wysłużonych jej odcinków, planowane jest wydłużenie terminu realizacji robót budowlanych.

Roboty budowlane realizuje firma DROG-ZIEM ze Stanowic. Umowna wartość robót budowlanych wynosi 4,87 mln zł brutto, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to ok. 2, 22 mln zł. W najbliższym czasie rozstrzygnięte zostanie postępowanie przetargowe i wyłonieni zostaną wykonawcy robót budowlanych na przebudowę dalszej części ul. Olszowej w Strzegomiu, aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 374 w Strzegomiu (wyjazd w kierunku Świdnicy). 

 

Wasze komentarze

środa, 8.7.2020 11:26
środa, 8.7.2020 10:17
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica