komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 9 grudnia 2019

Wiesława, Leokadii

Olszowa za pół ceny

poniedziałek, 18.11.2019 09:14 , komentarze: 0 , odsłony: 900
kategorie artykułu:

Trwa przebudowa ul. Olszowej w Strzegomiu na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 374 do zakładów drobiarskich wraz z zatoką autobusową przy ul. Brzozowej. I to nie jest jedyna dobra wiadomość dla mieszkańców, bowiem inwestycję uda się zrealizować z ogromnym wsparciem finansowym z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wartość dofinansowania to niemal połowa potrzebnej kwoty. Główny front robót ,,przechodzi” w kierunku drogi wojewódzkiej nr 374. W chwili obecnej najwięcej prac realizowanych jest pomiędzy ul. Andersa a ul. Polną. W większości wykonany już został zakres branży sanitarnej polegający na budowie sieci kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi. Zamontowane zostały również maszty oświetlenia ulicznego wraz z wysięgnikami oraz oprawami LED na odcinku od ul. Andersa w kierunku zakładów drobiarskich.

W związku z licznymi kolizjami z istniejącą infrastrukturą techniczną oraz koniecznością przebudowy najbardziej wysłużonych jej odcinków, planowane jest wydłużenie terminu realizacji robót budowlanych.

Roboty budowlane realizuje firma DROG-ZIEM ze Stanowic. Umowna wartość robót budowlanych wynosi 4,87 mln zł brutto, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to ok. 2, 22 mln zł. W najbliższym czasie rozstrzygnięte zostanie postępowanie przetargowe i wyłonieni zostaną wykonawcy robót budowlanych na przebudowę dalszej części ul. Olszowej w Strzegomiu, aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 374 w Strzegomiu (wyjazd w kierunku Świdnicy). 

 

Wasze komentarze

czwartek, 5.12.2019 16:26
12
czwartek, 5.12.2019 14:14
24
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Pośrednictwo EUCO
TAXI Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA