komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 24 października 2019

Rafala, Marcina

Otwarcie dworca PKP w Żarowie

środa, 23.5.2018 09:30 , komentarze: 0 , odsłony: 1322
kategorie artykułu:

Mieszkańcy gminy Żarów, ale także wszyscy przyjezdni pasażerowie od 24 maja będą mogli korzystać z pomieszczeń i poczekalni budynku dworca kolejowego w Żarowie. Trwający od kilku miesięcy remont dworca PKP dobiegł końca. Budynek jest nowoczesny, bardziej funkcjonalny, a przede wszystkim dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki przeprowadzonym pracom nie straszy swoim wyglądem i dziś jest piękną wizytówką naszego miasta. Remont dworca PKP pochłonął około 5 milionów złotych. Inwestycja finansowana była ze środków własnych PKP S.A. i środków budżetu państwa.

Zakres prac, które zostały tutaj zrealizowane, obejmował renowację elewacji i poszycia dachowego, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonanie nowych instalacji. - W budynku pojawiły się także udogodnienia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się - m.in. pochylnie i poręcze. Z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących zamontowane zostały specjalne ścieżki prowadzące i tablica multisensoryczna. Do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowane są również toalety. W ramach prac zamontowano monitoring, wymieniono m.in. instalację oraz stolarkę okienną i drzwiową i odnowiono sztukaterię i historyczną klatkę schodową. Zagospodarowany został także najbliższy teren wokół dworca, powstało m.in. kilka miejsc parkingowych - wylicza Katarzyna Grzduk z Wydziału Prasowego Biura Komunikacji i Promocji Polskie Koleje Państwowe S.A.

Przed Nami uroczysta chwila otwarcia wyremontowanego dworca kolejowego w Żarowie, gdzie również swoją nową siedzibę będzie miała Żarowska Izba Historyczna. To tutaj zostaną przeniesione wszystkie eksponaty, które do tej pory znajdowały się w budynku dawnego Żarowskiego Ośrodka Kultury.

Uroczystość otwarcia budynku dworca PKP zaplanowana została na czwartek, 24 maja o godz.17.00. Podczas uroczystości w budynku wyremontowanego dworca otwarta będzie wystawa poświęcona żarowskiej kolei, zaprezentowana zostanie nowa siedziba Żarowskiej Izby Historycznej i wręczone zostaną nagrody w konkursie plastycznym "Koleją przez świat - przystanek Dworzec w Żarowie". Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na tę ważną dla naszej społeczności uroczystość.

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
wtorek, 22.10.2019 09:48
wtorek, 22.10.2019 09:45
wtorek, 22.10.2019 09:27
wtorek, 22.10.2019 09:11
poniedziałek, 21.10.2019 12:18
poniedziałek, 21.10.2019 09:20
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Wymarzone wesele
SKUP AUT
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra